Counter Strike: GO
05.05.2019 16:35

Team Liquid zwycięzcą IEM Sydney 2019! Twistzz z nagrodą MVP

Trwający przez ostatnie dni turniej w Australii, właśnie dobiegł końca. W finale amerykańskie Team Liquid ograło w 5-cio mapowym pojedynku fnatic!

Cóż to był za turniej! 2 dni temu byliśmy świadkami jednego z najbardziej emocjonujących spotkań ostatnich lat, pomiędzy NIPem, a fnatic. Jak się okazało, to była tylko przystawka przed daniem głównym. Dziś drużyny Liquid oraz fnatic dostarczyły nam wielu emocji, zwrotów akcji, które zapamiętamy na wiele tygodni!

Dzisiejsi finaliści turniej na Antypodach z pewnością zaliczą do udanych. Liquid wreszcie przełamało swoją niemoc w finałach turniejów, natomiast fnatic zaczęło grać na miarę oczekiwań fanów, docierając do finału.
Amerykanie dzięki zwycięstwu zainkasowali czek o wysokości 100 000$, natomiast Szwedzi muszą zadowolić się nagrodą 42 000$.

Team Liquid vs fnatic 3:2 (10:16, 16:14, 16:8, 6:16, 16:9)

Przed finałem w wywiadzie dla HLTV, kapitan Liquid Nitro wyznał, że ich największą bolączką są zdecydowanie finały. Jak widać praca nad psychiką z psychologiem pomogła im w odniesieniu zwycięstwa.

„Naszym największym problemem w tym momencie są finały. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia z kim się mierzymy, presja niszczy naszą drużynę. Pracowaliśmy nad tym z naszym psychologiem i próbowaliśmy rozpoznać przyczynę”

nitr0 dla hltv.org

MVP zawodów w Austalii został wybrany Twistzz. Dla 19-letniego Kanadyjczyka było to 2. takie wyróżnienie w karierze. Ostatnie zdobył we wrześniu ubiegłego roku.

___
Żródło zdjęć: ESL | Helena Kristiansson