01.05.2019 14:45

Podział punktów pomiędzy x-kom team a PACT, na koniec kolejki ESL MP

Pierwsza kolejka Mistrzostw Polski ESL w grze CS:GO dobiegła końca. W kończącym pierwszą serię gier meczu x-kom zmierzył się z PACT.

Obie ekipy stronniczo podzieliły się punktami. Na konto x-kom teamu wpadły 4 punkty, natomiast PACT wzbogacił się od 1 oczko. Dzięki zwycięstwu, oraz remisowi przeciwko PACT, drużyna „STOMP’a” znajduje się na 2. miejscu w rozgrywkach ESLMP. Natomiast PACT, z zaledwie 1 punktem okupuje przedostatnią pozycję, wyprzedzają oni zaledwie ERROR 404 by Codewise Unicorns. Pełną tabelę znajdziecie pod tym linkiem.

PACT vs x-kom team 14:16 (de_Dust II)
PACT vs x-kom team 15:15 (de_Vertigo)

Mecz na de_Dust II lepiej rozpoczęła drużyna PACT, która wygrała pierwsze 3 rundy. Jednak to byłe miłe złego początki dla drużyny Lunatica. W pierwszej połowie zdołali oni ugrać jeszcze zaledwie 1 rundę, a łącznie zaledwie cztery, przy jedenastu x-komu. Po zmianie stron, czekała ich ciężka droga do zwycięstwa. Pomimo niezbyt korzystnego wyniku po pierwszej połowie (4:11) Lunatic i spółka znakomicie rozpoczęli grę po stronie CT, wygrywając 5 rund z rzędu, a kilka rund później nawet wyszli na prowadzenie 14:12! Jak się okazało, licznik rund po stronie PACTu na tym wyniku się zatrzymał. Ostatnie 4 rundy wpadły na konto x-komu, którzy koniec końców wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:14.

Następnie rozgrywka przeniosła się na de_Vertigo. Podobnie jak na poprzedniej mapie, tak i tutaj, w mecz lepiej weszła drużyna PACT. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 9:6 dla x-kom teamu. Wynik mniej okazały niż na de_Dust II, lecz mimo to, byli oni w lepszej sytuacji niż PACT. Ostatecznie x-kom team roztrwonił swoją zaliczkę z pierwszej połowy, a mecz zakończył się remisem 15:15.

Kolejna kolejka ESLMP CS:GO rozpocznie się już 6. maja w poniedziałek, a drugą serię gier zainauguruje starcie devils.one przeciwko x-kom team. Będzie to okazja do rewanżu, za Puchar Zdobywców Pucharów!
Terminarz 2. kolejki ESL MP znajdziecie pod tym linkiem.