17.04.2019 17:34

Virtus Pro ulega ex-3DMAX w drugim meczu VulkanBet Invitational!

Po pokonaniu w pierwszym meczu VulkanBet Invitational LDLC 16:12, Arek „Vegi” Nawojski i spółka zagrali z ex-3DMAX, które w swoim pierwszym spotkaniu pokonali zawodników Nemiga 16:9.
Po bardzo wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Francji, którzy zwyciężyli na Nuke 19:17.

W spotkanie lepiej weszli Polacy, którzy jako terroryści wygrali dwie pierwsze rundy. Jednak potem 4 rundy wpadły na konto drużyny Logana. Virtusi zdołali doprowadzić do remisu 4:4, by chwilę później w 9 rundzie ulec zawodnikom ex-3DMAX. Jednak był to chwilowy przebłysk rywali i Polacy powrócili do wygrywania rund. Snax i spółka doprowadzili do wyniku 7:5, jednak ostatecznie to drużyna Logana wygrała pierwszą połowę wynikiem 8:7.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się zawodnicy Ex-3DMAX, którzy okazali się lepsi w pierwszych 4 rundach, doprowadzając do wyniku 12:7. W następnej rundzie w końcu triumfowali Polacy, jednak nie udało im się wygrać następnej rundy. Przy wyniku 9:13, „Niedźwiedzie” zdobyły 10 punkt, a chwilę później z punktu meczowego cieszyli się zawodnicy z Francji.

Jednak Virtus.Pro nie złożyło broni i dzielnie walczyło do samego końca o doprowadzenie do dogrywki, co ostatecznie Snaxowi i spółce udało się. Jednak w dogrywce już tak kolorowo nie było, gdyż Vegi i spółka ostatecznie przegrali 17:19.

Hadji i spółka zapewnili już sobie awans do fazy play-off. Polacy o awans powalczą ze zwycięzcą meczu LDLCNemiga. Spotkanie to odbędzie się jutro o godzinie 13:00.

VulkanBet Invitational to turniej online z pulą nagród 20 tysięcy dolarów. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy, a drużyna która zajmie drugą pozycje zgarnie połowę tej sumy.