Esport
11.04.2019 22:38

x-kom team pokonuje ex-Fragsters i awansuje do ESEA MDL Season 31!

Zawodnicy x-kom team pokonali dzisiaj ex-Fragsters 2:1 w półfinale dolnej drabinki relegacji ESEA MDL Season 30. Tym samym drużyna Stompa zapewniła sobie udział w ESEA MDL Season 31!

Spotkanie Polaków z Duńczykami rozgrywane było w formacie bo3. x-kom team zdecydował się na rozegranie Traina, natomiast dragonfly i spółka wybrali inferno. Trzecią, decydującą mapą został Mirage.

Train x-kom team 16:6 ex-Fragsters

Mapa wybrana przez Polaków od samego początku układała się dla nich dobrze. Mimo przegrania rundy pistoletowej, Polska drużyna zdołała wygrać pierwszą połowę wynikiem 10:5 po stronie terrorystów. Po zmianie stron Stomp i spółka dopełnili formalności i ostatecznie pierwszą mapę zwyciężyli wynikiem 16:6.

Inferno x-kom team 10:16 ex-Fragsters

Mapa, którą wybrali zawodnicy ex-Fragsters potoczyła się niezbyt ciekawie dla polskiej drużyny. Po stronie CT, drużyna x-kom zdołała wygrać tylko 4 rundy. Po zmianie stron Polacy wygrali 6 rund, jednak to nie wystarczyło i to Duńczycy doprowadzili do remisu w mapach, wygrywając drugą mapę wynikiem 16:10.

Mirage x-kom team 16:6 ex-Fragsters

Trzecią, decydującą mapę lepiej rozpoczęli Polacy, którzy zwyciężyli pierwsze 3 rundy. Potem Duńczycy zdołali wygrać jedną rundę, by przegrać kolejne 2. W pewnym momencie Polacy prowadzili nawet 9:3! Ostatecznie, pierwsza połowa skończyła się wynikiem 9:6 dla Polaków. Po zmianie stron Polacy zniszczyli rywali nie pozwalając im wygrać nawet jednej rundy! Tym samym nasi rodacy zapewnili sobie udział w 31 sezonie ESEA MDL Europe!

Oprócz Polaków, do 31 sezonu zaplecza ESL Pro League dostali się reprezentanci pro100, Chaos i expert.