Gry
10.04.2019 18:56

Już jutro będziemy mogli zmienić identyfikator PSN!

Po wielu latach oczekiwania, po wielu miesiącach spekulacji, nareszcie nadszedł ten jeden, wymarzony przez wszystkich graczy Playstation dzień. Dzień, w którym dodana zostanie opcja, dzięki której będzie można zmienić identyfikator PSN!

Tak, dobrze przeczytaliście.Sony ogłosiło, że już od jutra gracze Playstation ( oraz użytkownicy PSN) będą mogli zmienić swój identyfikator PSN w serwisie Playstation Network. Pierwsza zmiana będzie zupełnie darmowa.

Jeśli jednak po jakimś czasie stwierdzimy, że nasza nowa nazwa użytkownika nie daje nam już frajdy (albo osoba, której imię umieściliśmy w nicku nie jest już nam tak bliska jak była kiedyś), to będziemy musieli zapłacić za kolejną zmianę ok. 10 euro (ok. 42zł ).

Sony poinformowało również, że zmiana PSN ID powinna być kompatybilna ze wszystkimi grami sieciowymi dostępnymi na konsolach produkowanych przez Japończyków, jednak jak to z takimi rzeczami bywa, nie wszystko da się przewidzieć.

Pełną listę gier sprawdzonych pod kątem zmiany ID znajdziecie tutaj.

Dodatkowo cofniecie zmiany ID będzie bezpłatne, więc gdyby ktoś postanowił wrócić do starego ID, nie będzie zmuszony uiścić wspomnianej wyżej opłaty.

Sony przygotowało również poradnik dla użytkowników, który znajdziecie pod tym linkiem.

___
Żródło zdjęć: Twitter Sony