06.04.2019 19:32

Fnatic w finale StarSeries!

Fnatic od dłuższego czasu nie mogło znaleźć optymalnej formy. Jednak turniej w Chinach okazał się być przełamaniem. Szwedzi pewnie awansowali do playoffów, a następnie do półfinału. Tam czekało na nich Amerykańskie NRG. Mecz był bardzo wyrównany – obie mapy zakończyły się dogrywkami. Pierwszą mapą był Cache – mapa, na której „Krimz” i reszta drużyny czują się dość pewnie. Pierwsza połowa przebiegała na korzyść Szwedów, ponieważ wygrali oni 9:6. Jednak Amerykanie nie załamali się i stopniowo przewaga malała. Mimo genialnej gry w obronie ich przeciwników – „tarik” – zdołał poprowadzić swoją drużynę do remisu. Warto zaznaczyć, że dwa punkty mapowe mieli ich przeciwnicy, jednak nie zdołali oni zakończyć mapy. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki. Mimo starań Amerykanów – to Szwedzi wygrali swoją mapę wynikiem 19:17. Mapa była bardzo emocjonująca, a to dopiero początek.

Amerykanie mieli nadzieję zrewanżować się na Overpassie. Mimo przegrania kilku rund, zdołali oni wejść na właściwe „tory” i zaczęli się rozpędzać. W pewnym momencie wygrali sześć rund z rzędu, co samo w sobie było dobrą zaliczką na drugą połowę. W końcu jednak Fnatic przebiło mur obronny i w pierwszej połowie zdołali zdobyć jeszcze trzy rundy. NRG mogło być z siebie dumne po pierwszej połowie – wygrali 9:6. Druga połowa zaczęła się od wygrania rundy pistoletowej przez NRG. Jednak potem to „Xizt” świetnie pokierował grą obronną i zdobyli sześć rund z rzędu. NRG zdołało jeszcze dojść do głosu. W pewnym momencie mogli zagwarantować sobie zwycięstwo na tej mapie, – mieli oni punkt mapowy – ale to Fnatic zachowało zimną głowę i doprowadzili znowu do dogrywki. Do wyłonienia zwycięzcy znowu były potrzebne dwie dogrywki. Ponownie triumfowali Szwedzi, tym samym wynikiem co na pierwszej mapie – 19:17. Zagwarantowali sobie tym samym miejsce w finale całego turnieju.

Informacje o finale

O pierwsze miejsce będą musieli stoczyć bój z Natus Vincere, które zwyciężyło swój półfinał z Renegades. Mecz planowany jest na 10:00, w formacie BO3. Zwycięzca zabierze ze sobą do domu 250,000$. Wydaje się, że finał nie będzie należał do tych z kategorii jednostronnych. Spotkają się tam dwie świetne drużyny, które pokazują cały swój kunszt. Zdecydowanym faworytem są Ukraińcy, ale ich rywale pokazali na tym turnieju, że nie wolno ich lekceważyć. Fnatic w Chinach prezentuje się bardzo dobrze.