Counter Strike: GO
31.03.2019 21:28

Spotkania trzeciej rundy StarSeries!

Już jutro, wczesnym rankiem, rozpocznie się trzecia runda StarSeries! Turniej jest rozgrywany w Szanghaju a pula nagród wynosi 500,000$. W turnieju bierze udział wiele potężnych drużyn m.in. FaZe, MiBR, NIP czy Vitality. Dotychczas każda drużyna rozegrała dwa mecze. Komplet zwycięstw osiągnęły: FaZe, Renegades, Fnatic, Vitality. Jednak jak to zawsze bywa, są też drużyny, które jutro będą musiały walczyć o pozostanie na tym turnieju. Są to takie organizacje jak: BIG, North, painD, Panda.

Mecze drużyn z bilansem 2:0

FaZe – Renegades
Vitality – Fnatic

Drużyny te, póki co, rozegrały perfekcyjnie turniej. Nie przegrały ani jednego meczu, dzięki czemu jutro zawalczą ze sobą o wyjście do fazy pucharowej. Mecze zapowiadają się bardzo emocjonująco!

  • W pierwszym meczu ciężko wskazać jednogłośnego faworyta. FaZe rozgrywało swoje mecze na drużyny z teoretycznie niższej półki (paiN, ViCi). Mimo konieczności grania z trenerem w pierwszym meczu, poradzili sobie bardzo gładko. Ich gra taktyczna wygląda na dobrze przygotowaną. Widać, że nie odpoczywali zbyt długo po Majorze. Ich przeciwnicy mierzyli się z TYLOO oraz MiBR. Oba te mecze były bardzo wyrównane, z Azjatami wygrali 16:13, 16:13 a z Brazylijskim składem musieli rozgrywać trzy mapy.
  • Na meczach Fnatic zdecydowanie nie można się nudzić podczas tego turnieju! Wiele dogrywek, zbliżonych wyników, ale to właśnie Szwedzi wychodzą z tego z obronną ręką. Na swojej drodze pokonali NIP oraz NRG! Patrząc na ich ostatnią formę to zdecydowanie nie byli faworytem tych meczów. Jednak teraz zadanie będzie ciężej. Zagrają z Vitality, które zawsze jest groźne. Oni z kolei wygrali z BIG i ENCE.
Mecze drużyn z bilansem 1:1

NRG – MiBR
NIP – NaVi
ViCi – ENCE
TYLOO – Spirit

Drużynom tym potknęła się noga, przez co przegrali jeden ze swoich meczy. Ale nadal mają szansę na zwycięstwo całego turnieju. Najpierw jednak muszą pokonać swoich przeciwników.

  • Pierwszy mecz jest sporą zagadką. NRG, które sensacyjnie odpadło z Katowic z bilansem 0:3 naprzeciwko MiBR, które na ostatnim BLAST Pro Series nie potrafiło wygrać ani jednej mapy. Mecz na papierze wydaje się bardzo interesujący. Trudno wskazać jednogłośnego faworyta.
  • NIP od przyjścia Drakena wygląda zdecydowanie lepiej niż z dennisem. Zawodnicy odzyskali swoją najlepszą formę oraz ich gra drużynowa wygląda bardzo interesująco. Jednak teraz czeka ich trudne zadanie. Zagrają przeciwko NaVi, które jest czołówką światową. Po tym meczu możemy spodziewać się wszystkiego.
  • Trzecim mecz wydaje się najbardziej jednostronny. ENCE, które w ostatnim czasie jest w gazie stawi czoła ViCi. Mimo sensacyjnego zwycięstwa Azjatów z Natus Vincere, nie wydaje mi się, aby mogli zaskoczyć Finów. Mecz powinien skończyć się dosyć jednostronnym wynikiem.
  • Kolejna Azjatycka drużyna na tym turnieju, TYLOO, rozegra mecz przeciwko Spirit, które w ostatnim czasie wykonało progres. Rosjanie potrafią „urywać” mapy z trudniejszymi przeciwnikami od siebie. Ale nie zapomnijmy też o TYLOO! Drużyna ta również świetnie radzi sobie na międzynarodowej scenie. Spotkanie tych drużyn powinno przynieść nam wiele emocji a na pewno zakończyć się na trzeciej mapie!
Mecze drużyn z bilansem 0:2

North – Panda
BIG – paiN

Jest to smutne, że drużyny, które przecież nie tak dawno grały w ćwierćfinałach Majorów teraz są o krok od odpadnięcia z turnieju z bilansem 0:2. W dodatku boli to, że są to drużyny posiadające naprawdę świetnych zawodników.

  • Duńczycy w meczu „o wszystko” zagrają z Panda. W swoich poprzednich meczach to właśnie North wyglądało lepiej, ponieważ ich jutrzejsi rywale nie wygrali nawet ani jednej mapy. Jednak wiemy, że w takich meczach stres, emocje robią swoje. North zdecydowanie musi wygrać to spotkanie – jest faworytem.
  • Drużyna, która jeszcze we wrześniu walczyła o półfinał Majora, jutro zmierzy się z paiN o pozostanie w turnieju. Wiele rzeczy się szybko zmienia! Niemcy od wyrzucenia „Smooya” nie potrafią wrócić na właściwy tor. Nie wygrali na tym turnieju ani jednej mapy! Jednak ich rywale nie są w lepszej sytuacji. Od dawna borykają się z brakiem formy. Mecz, na swój sposób, będzie bardzo ciekawy.
___
Żródło zdjęć: ESL | Helena Kristiansson