Counter Strike: GO
22.03.2019 17:43

Poznaliśmy kolejne dwa zespoły, które zagrają na finałach ECS!

Wczoraj zakończył się drugi tydzień rozgrywek ECS w Europie oraz Ameryce Północnej. Oba turnieje wygrały kolejne drużyny North, oraz NRG! Dzięki zwycięstwom, obie ekipy ujrzymy na LANowych finałach na początku czerwca!

North vs Vitality 2:1

W finale europejskiej kompetycji zmierzyły się drużyny z Danii, oraz z Francji. Lepszą ekipą w tym starciu, okazała się być drużyna North, która pomimo fatalnej pierwszej mapy (de_cache 2:16) ostatecznie odniosła zwycięstwo wynikiem 2:1! Pogromcy „Virtusów” z ćwierćfinałów, na kolejnych mapach wygrali kolejno stosunkiem 16:5 i 16:14!
Dzięki zwycięstwu, Duńczycy wzbogacili się o 15 000$, oraz co ważniejsze, wywalczyli awans na finały LANowe 7. sezonu!
Na konto Francuzów wpłynie kwota 5 000$ i przyjdzie im rywalizować w kolejnych turniejach kwalifikacyjnych!

NRG vs Furia 2:1

fot. ESL |
Helena Kristiansson

Tak jak w Europie, tak i w Ameryce, byliśmy świadkami 3-mapowego starcia! Naprzeciw siebie stanęły ekipy ze Stanów Zjednoczonych, a także z Brazylii.
Pierwsza mapa niespodziewanie trafiła na konto Furii. Wynik 16:11 w pełni odzwierciedla, to co się działo na tej mapie. Cała rozgrywka była w pełni kontrolowana przez ekipę „Kscerato” i ani na moment drużyna NRG nie zagroziła wynikowi tej mapy. Kolejne 2 mapy padły już łupem faworyzowanego NRG. By wyłonić zwycięzcę na de_Overpass, potrzebne były 2 dogrywki. Druga mapa wpadła ostatecznie na konto Amerykanów, którzy zwyciężyli wynikiem 22:20. Nie pomogła tu nawet znakomita gra „KSCERATO” który ustrzelił na tej mapie aż 50 zabójstw!
Wreszcie przyszedł czas na decdującą mapę, która odbyła się już bez większej historii.NRG wygrało stosunkiem 16:6 nie tracąc ani jednej rundy po stronie CT!

Drużyna NRG, dzięki zwycięstwu, tak jak i Team North, pojawi się na początku czerwca w Londynie, gdzie powalczy o nagrody z puli 500 000$!

___
Żródło zdjęć: ESL | Damian Gatkiewicz