Counter Strike: GO
20.03.2019 09:05

Niepełnosprawność a CS:GO – czy to możliwe? Film druga strona

Czy niepełnosprawność oznacza koniec marzeń o zostaniu profesjonalnym graczem esportowym? Jakub Zalewski, reżyser filmu „Druga strona” w swoim filmie pokaże historię chłopaka ze Słupska, którego wielką pasją jest zostanie profesjonalnym graczem esportowym Counter-Strike: Global Offensive. Film nie będzie opowiadał o życiu z niepełnosprawnością, lecz o pasji, podążaniu za marzeniami i miłości do gier.

O Marcinie

Marcin „Kofin” Bielańczuk marzy o tym, aby zostać profesjonalnym graczem esportowym Counter-Strike: Global Offensive. Chce, aby środowisko esportowe kojarzyło go z miłością do CS:GO i kreowaniem swojej własnej ścieżki esportowej, na którą ciężko pracuje. Nie jest jednak zwyczajnym graczem.

Ze względu na chorobę Marcin gra za pomocą dwóch myszek i klawiatury. Pierwsza myszka umiejscowiona pod lewą stopą (ze sprawnym tylko jednym palcem) umożliwia poruszanie się. Druga na brzuchu odpowiedzialna jest za strzelanie. Klawiatura zaś za pozostałe czynności w grze. Marcin w ukochanej grze CS:GO radzi sobie rewelacyjnie.

O filmie

Dotychczas ekipa filmowa odwiedziła już Katowice, Kraków i Słupsk, podążając ścieżką głównego bohatera m.in. podczas IEM Katowice 2019, gdzie Marcin dopingował drużyny biorące udział w turnieju. Podczas tygodniowego bootcampu w Krakowie, razem z drużyną trenował do swojego pierwszego w życiu turnieju w CS:GO. W Słupsku grupa filmowców śledziła jego codzienne życie, wsparcie rodziny oraz jak dużo czasu poświęca, by rozwijać się w swojej pasji.

Do tej pory film realizowany był wyłącznie z prywatnych środków. Aby sfinalizować produkcję filmu, a następnie wypromować go i zgłosić na festiwale w Polsce i na świecie, ekipa potrzebuje dodatkowych środków finansowych. Ze względu na to wyzwanie powstała zbiórka crowdfundingowa na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/5v67xk). Do pomocy włączyły się już firmy SteelSeries, Intel, Kinguin, GoldenFive, Codewide Unicorns, AGO i wiele osób ze świata gier, między innymi najpopularniejszy polski streamer, Izak. 

Do zakończenia zrzutki pozostało zaledwie 8 dni. Liczy się każda pomoc. Jeżeli ekipie uda się uzbierać założoną kwotę, nadwyżka pieniędzy przekazana zostanie na rehabilitację i leczenie Marcina. Marcin od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu pierwszego. Jest to najcięższa postać tej choroby, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie, m.in. chodzenie.

___
Źródło: Informacja prasowa
Żródło zdjęć: zrzutka.pl