18.03.2019 21:26

Virtus.Pro pokonane! North w półfinale ECS!

Polacy, po zeszłotygodniowej porażce z FaZe Clan mieli jeszcze jedną szansę, aby pokazać się z dobrej strony na ECS. Niestety nie udało się to tym razem. North pokonuje Virtus.Pro 2:1 i to oni zagrają w półfinale ECS z AVANGAR. Gra Polaków, mimo zbliżonych wyników, wyglądała fatalnie. W wielu rundach mieliśmy wiele szczęścia. Mecz półfinałowy zobaczycie na kanale Izaka.

Virtus.Pro vs North (22:20, Nuke)

Pierwszą mapą był Nuke, wybór Duńczyków. Polacy zaczynali po zdecydowanie trudniejszej stronie – terrorystów. Dzięki wygranej pistoletówce zapewnili sobie ewentualny margines błędu po zmianie stron. Pierwsza połowa była bez historii, tragiczny byali, TOAO i snatchie. Połowa zakończyła się na korzyść North wynikiem 11:4. Druga połowa zaczęła się źle, od przegranej rundy pistoletowej. Jednak nie złamało to Polaków. Snatchie obudził się i pokazywał jak powinno się grać AWP po stronie broniącej. Jednak mimo 10 rund wygranych z rzędu „Kjaerbye” wraz z ekipą doprowadzili do dogrywki. Tam po wielu próbach udało się zwyciężyć i zabezpieczyliśmy mapę rywala.

Virtus.Pro vs North (11:16, Train)

Kolejna mapa, wybór Polaków to Train. Wiemy, że od jakiegoś czasu rozgrywają tą mapę w dobry sposób, ale … nie z North. Mimo wygranej pistoletówki nie zdołaliśmy zdobyć przewagi i w pewnym momencie wynik wynosił 6:1 dla North, które grało po stronie TT! Rezultat już wtedy był słaby, ale „Snax” i reszta zdołała się obudzić. Połowa zakończyła się delikatnym prowadzeniem, 8:7, na korzyść zawodników z Danii. Początek drugiej połowy i trzy wygrane z rzędu przez Duńczyków nie zwiastowały dobrej mapy, zważywszy, że Polacy grali po zdecydowanie trudniejszej stronie. Mimo chwilowych przebłysków to North wygrało mapę. Warto zaznaczyć, że popisali się przyjemną dla oka współpracą!

Virtus.Pro vs North (11:16, Mirage)

Ostatnią, decydującą, mapą był Mirage. Polacy zaczynali po stronie CT od wygranej pistoletówki. Jednak ponownie nie zyskali zbyt dużej przewagi i przegrali następną rundę. Mimo lekkich problemów na początku Polacy złamali ekonomię rywali i doprowadzili do wyniku 6:3 na swoją korzyść. Jednak „gade” i reszta w porę oprzytomniała i na tablicy wyników widniało 8:7 dla naszych Niedźwiedzi. Strona TT wyglądała tragicznie. North pewnie zdominowało Polaków, oddając zaledwie trzy rundy. Zawodnicy z Danii popisali się znów fantastyczną współpracą.