Counter Strike: GO
18.03.2019 20:46

K0nfig i Jugi dołączą do Cloud9?

Duński portal Dust2.dk poinformował dzisiaj, że północno-amerykańska organizacja Cloud9 jest blisko zakontraktowania dwóch Duńczyków reprezentujących Optic Gaming. Według doniesień, chodzi o K0nfiga oraz Jugiego.

Cloud9 od ponad roku boryka się z problemami dotyczącymi składu zespołu CS:GO. Gdy wydawało się, że wszystko się ułożyło, niespodziewanie Flusha zrezygnował z gry z powodów prywatnych. Oprócz tego pojawiły się informacje, według których zespół miałby opuścić Kioshima.

Po zakończeniu okresu testowego Zellsisa i odejściu Flushy, do składu powrócił Golden. Szwedzki IGL w ostatnich miesiącach miał problemy zdrowotne, przez które nie pojawił się min. podczas Majora w Katowicach.

W związku z niepełnym składem Cloud9 zrezygnowało z udziału w drugim tygodniu ECS S7 NA. Miejsce „Chmurek” zajęła drużyna Bad News Bears.

K0nfig

Kristian „k0nfig” Wienecke to 21- letni riffler, występujący również jako snajper. Barwy Optic Gaming reprezentuje od lutego 2017, gdy opuścił ławkę rezerwowych NORTH. W swojej karierze zwyciężył min. DreamHack Open Montreal 2017 oraz EPICENTER 2016.

Jugi

Jakob „JUGi”Hansen to również 21 letni snajper. Barwy Optic reprezentuje od kwietnia 2018, gdy przeszedł z Heroic. Wcześniej występował min. w tRICKED Esports oraz Reason Gaming. Z obecną drużyną zajął 2 miejsce podczascs_summit 3 oraz DreamHack Open Summer 2018.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to nowy skład Cloud9 wyglądać będzie następująco:

Timothy „autimatic” Ta

William „RUSH” Wierzba

Maikil „Golden” Selim

Kristian „k0nfig” Wienecke

Jakob „JUGi” Hansen

___
Żródło zdjęć: ESL/Helena Kristiansson EPL Dallas