Counter Strike: GO
16.03.2019 13:54

Podsumowanie sezonu zasadniczego ESEA MDL Europe S30

Wczoraj rozegrane zostały ostatnie spotkania 30 sezonu ESEA Mountain Dew League Europe. Niestety, Izako Boars przegrało swoje 2 ostatnie spotkania ( 5:16 z LDLC oraz 11:16 z Spirit).

Stwierdzenie, że był to fatalny sezon dla polskich drużyn będzie jak najbardziej prawidłowe, bowiem żadna z nich nie zapewniła sobie miejsca w fazie Play-Off… Wszystkie natomiast zagwarantowały sobie miejsce w 31 sezonie ESEA MDL.

Virtus.Pro

30 sezon ESEA MDL był szansą na polepszenie jakości nowego składu Virtusów. Niestety, Toao i spółka zawiedli na całej lini, zajmując dopiero 11 miejsce z bilansem 7:10 i 21 punktami na koncie. Virtusom udało się pokonać min. AGO Esports (16:14), LDLC (16:14) i Movistar Riders (16:13). Drużyna Snaxa przegrała natomiast min. z Izako Boars (9:16), ENCE (7:16) i Vitality (2:16).

AGO Esports

Jastrzębie, podobnie jak Virtusi zdołały wygrać tylko 7 spotkań. Do pozytywów można zaliczyć wygrane 16:1 spotkanie ze Sprout oraz 16:5 ze Spirit. Furlan i spółka nie popisali się natomiast w meczach z Polakami, gdyż AGO przegrało zarówno z Virtus Pro (14:16), jak i z Izako Boars (13:16). Ostatecznie AGO z 21 punktami na koncie zajęły 12 miejsce w tabeli.

Izako Boars

Teoretycznie najsłabsza polska drużyna w tych rozgrywkach przysporzyła fanom znad Wisły najwięcej wrażeń. Mimo zajęcia 13 pozycji, drużyna Patitka pokazała się z dobrej strony wygrywając z Virtus Pro, Ago Esports lub chociaż z finalistą ostatniego majora, ENCE. Jak na debiut w tych elitarnych rozgrywkach, to zawodnicy IBoars mogą być z siebie dumni. Jeśli w przerwie pomiędzy sezonami popracują trochę nad swoją grą, to kto wie czy w przyszłym sezonie nie powalczą nawet o Play-Offy!

Faza Play-Off

Do fazy Play-Off dostało się 8 najlepszych drużyn z sezonu zasadniczego. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie ma wśród nich żadnej Polskiej. 8 drużyn walczyć będzie o nagrody z puli 35 tysięcy dolarów. Drabinka playoffów prezentuje się następująco:

Żródło :https://liquipedia.net/counterstrike/ESEA/Season_30/Premier/Europe

Warto wspomnieć, że za miesiąc startuje 9 sezon ESL Pro League Europe, w którym występować będzie Polska drużyna Devils.One!

___
Żródło zdjęć: ESEA