Counter Strike: GO
15.03.2019 20:55

AGO vs Fnatic! Zapowiedź półfinałów WESG!

Już jutro zostaną rozegrane spotkania finałowe turnieju WESG! W pierwszym z nich, AGO podejmie Szwedzką drużynę Fnatic! Z kolei w drugim półfinale, Windigo podejmie G2!

AGO vs Fnatic (08:45)

Polacy, nie przebyli najcięższej drogi do tego, aby się pojawić w półfinałach tego turnieju. Pomimo porażki w meczu otwierającym turniej, awansowali do fazy Play-Off. Kolejno w 1/8 jak i w 1/4 finału ich przeciwnicy nie należeli do tych z najwyższej półki. AGO odnotowało zwycięstwa kolejno z Team Ukraine, oraz Valiance. Ci drudzy, na tym turnieju korzystają z pomocy stand’inów. Mimo to, Serbowie postawili opór Polakom i zdołali oni im urwać 1 mapę.

Zgoła inaczej przedstawia się droga przebyta przez Szwedów. Informacja kilka dni przed rozpoczęciem turnieju, nie napawała optymizmem, bowiem zostali oni wylosowani do silnej grupy wraz z Movistar Riders, oraz Windigo. „Krimz” i spółka oba mecze zremisowali, co dało im awans do 1/8 finału. Tam zmierzyli się z Teamem Russia, z którymi gładko wygrali nie tracąc mapy. W kolejnej fazie, czekała na nich ekipa Optic. Duńczycy także nie zdołali ugrać choćby jednej mapy.


Zarówno eksperci, jak i bukmacherzy stawiają na zwycięstwo Fnatic. I słusznie, to oni będą faworytem, to oni nie przegrali jeszcze meczu. Dodatkowym czynnikiem, może być choroba niektórych z zawodników AGO, która dawała się we znaki w pierwszych dniach pobytu w Chinach.
Miejmy nadzieję, że AGO wespnie się na wyżyny swoich możliwości, które mogą dać im szanse na zwycięstwo!
Trzymamy kciuki!

fot. ESL |
Bart Oerbekke

G2 vs Windigo (12:45)

Francuski „Super Team” drogę do tego etapu turnieju przeszedł jak burza, nie tracąc choćby jednej mapy. Duży wpływ na takie wyniki, miało też szczęście, bowiem zespoły z którymi przyszło im rywalizować pochodzą z peryferiów świata „Kantera”. Drużyny takie jak „Panda”, „Revolution”, „Absolute”, czy nawet amerykańskie Singularity, nie należą choćby do Tieru 3! A więc etap, do którego dotarli to jest całkowite minimum. Przed nimi mecz z Bułgarami, którzy już raz na tym turnieju zaskoczyli!

No właśnie, jak wyglądała droga Windigo? Udział w turnieju rozpoczęli od starć w grupie „E”. Tam odnieśli remis przeciwko Fnatic, oraz pokonali Movistar Riders. W 1/8 zmierzyli się z Argentyńską formacją”Furious”. Bułgarzy wypełnili swoje zadanie i wygrali spotkanie, tracąc łącznie zaledwie 10 rund. Ćwierćfinał nie zapowiadał się tak kolorowo, napotkali oni na MiBR! Nic się nie zapowiadało żeby MiBR, który nabierał wiatru w żagle miał przegrać to starcie. A jednak! Bułgarzy sprawili niespodziankę i to oni wciąż są w walce o pół miliona dolarów!

Dotychczas, obie ekipy mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwukrotnie górą byli Bułgarzy, a zaledwie raz z pola bitwy zwycięsko schodzili Francuzi.

fot. ESL |
Damian Gatkiewicz
___
Żródło zdjęć: ESL | Helena Kristiansson