Counter Strike: GO
15.03.2019 10:13

Mousesports ogłosiło nowy skład! Są niespodzianki!

Wczoraj niemiecka organizacja Mousesports za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformowała fanów z całego świata o skompletowaniu nowego zespołu, w skład którego wchodzi tylko dwóch zawodników ze starego składu „Myszek”.

Na początku lutego po nieudanych kwalifikacjach do Majora w Katowicach ze składem pożegnał się Styko oraz trener ówczesnego składu, Imbt. Wtedy zaczęły pojawiać się plotki, które mówiły o stworzeniu nowego składu, opartego na Ropzie. Ostatecznie, w nowym składzie oprócz Ropza znalazł się również ChrisJ. Do tej dwójki dołączyli Frozen, Karrigan oraz Woxic!

Frozen

Frozen to 18 letni zawodnik z Czech, przez wielu uznawany za wielki talent. Wcześniej występował w barwach NoChance, GUNRUNNERS oraz eXtatus. W swojej karierze wystąpił min. na V4 Future Sports Festival, gdzie wraz z eXtatus zajął 5-6 miejsce.

Karrigan

Karrigan do Mousesports przeszedł jako wolny zawodnik. Wcześniej reprezentował barwy min. FaZe Clan oraz Astralis. Duńczyk występował również jako Stand-In w Team Envy podczas zamkniętych kwalifikacji do Iem Katowice 2019. Co ciekawe, jest to czwarte podejście Karrigana do Mousesports. Duńczyk reprezentował barwy tej drużyny w latach 2010-2012 (CS 1.6), 2012-2013 (CS:GO) oraz w 2014 roku, gdy przez pół roku zastępował Olivera „kzy” Hecka.

Woxic

Woxic natomiast reprezentował wcześniej barwy HellRaisers, gdzie trafił w 2017 roku po odejściu z Dark Passage. Podobnie jak Frozen, 20 letni Turek jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia.

Co dalej z Sunnym, Styko i Oskarem?

Wyjaśniła się również przyszłość Sunny’ego oraz Oskara. Fin został przesunięty na ławkę rezerwowych, a Czech został wolnym zawodnikiem. Styko pozostanie na ławce rezerwowych, jednak w ten weekend wystąpi jako Stand-In w NoChance podczas kwalifikacji do Good Game League 2019 w Warszawie.

Debiut nowego składu?

Mousesports pierwszy oficjalny mecz rozegra na początku przyszłego tygodnia. Myszki zmierzą się z Fnatic w ramach drugiego tygodnia ECS Season 7 Europe.