StarCraft 2
13.03.2019 13:27

Koniec dla Polaków na WESG – Elazer przegrywa z Maru

Mikołaj „Elazer” Ogonowski przed chwilą zakończył swój pojedynek przeciwko Cho „Maru” Seong Ju. Niestety, był to ostatni mecz z udziałem Polaka podczas World Electronic Sports Games 2018, ponieważ Elazer przegrał to starcie 0:3. Dalsze mecze WESG 2018 odbędą się już bez polskich zawodników.

Przebieg gier

Pierwsza mapa, Kairos Junction, wyglądała na dość wyrównaną, jednak przewaga Koreańskiego Terrana okazała się wystarczająca, aby wygrać. Mimo wszystko, po tym małym potknięciu Elazer wyglądał na zdeterminowanego, aby nie popełnić ponownie tych samych błędów.

Druga mapa, Port Aleksander, okazała się bardzo szybka. Terran postawił podwójne proxyraxy, których Mikołaj nie znalazł odpowiednio wcześnie. Mimo próby obrony naturala z pomocą królowej Zerg musiał uznać wyższość Maru.

Trzecia mapa, New Repugnancy, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się dość spokojnie. Mimo kilku prób ataku na bazę Polaka nasz zawodnik dobrze sobie radził odpierając kolejne push’e Terrana. Koreańczyk przez większość gry miał przewagę ulepszeń oraz ilości armii jednak nie przeszkadzało to Polakowi dobrze się wymieniać. Niestety, mimo najlepszych chęci, Elazer tracił większość armii raz za razem. Ostatecznie Terran wygrał z Zergiem sporą przewagą.

Jak zakończą się pozostałe mecze? O tym dowiemy się już wkrótce, a wielkiego finalistę poznamy już w niedzielę. Oczywiście przeczytacie o tym u nas w zakładce Esport / StarCraft2 a dokładną rozpiskę znajdziecie na stronie Liquipedia.

Podsumowanie

1 mapa – Kairos JunctionMaru
2 mapa – Port AleksanderMaru
3 mapa – New RepugnancyMaru

___
Żródło zdjęć: AGO Esports