StarCraft 2
12.03.2019 09:59

Świetny występ Polaków podczas WESG

Trwający w Chinach światowy finał World Electronic Sports Games 2018 to kolejna możliwość dla Polaków na pokazanie, że światowa scena StarCrafta 2 wcale nie jest dla nas niedostępna. Tym razem nasz kraj reprezentowało dwóch bardzo utalentowanych zawodników. Grający Protosem, Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski, który gra Zergiem.

Grupa B

Zawodnik Team Liquid trafił do grupy B, która była jedną z najcięższych. Głównie sprawiła to obecność Niemca grającego Zergiem – Juliana „Lambo” Brosiga. W końcu to właśnie ten zawodnik pozbawił Elazera szansy na awans do głównego turnieju podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019. Na szczęście Polski Protos bez większego problemu wygrał ten i wszystkie inne mecze w swojej grupie. W ten sposób Grzegorz zakończył fazę grupową na pierwszym miejscu z wynikiem 10-0.

Grupa D

Zawodnik drużyny AGO Esports również pokazał się z bardzo dobrej strony. Fazę grupową zakończył na drugim miejscu z wynikiem 9-4. Jedynym pojedynkiem, który przegrał był ten z półfinalistą IEM Katowice – Parkiem „Dark” Ryung-Woo. Ale oczywiście nie było to łatwe zwycięstwo Koreańskiego zawodnika, a mecz zakończył się wynikiem 2-1. Poza tym Mikołaj stracił po jednej mapie grając z Edwinem „Dragerem” Williamsem oraz Ke „Hasem” Yu-Fengiem.

Faza pucharowa

Dzisiaj, czyli 12 marca 2019 roku, rozegrane zostaną mecze pozostałych czterech grup. Niestety nie zobaczymy dzisiaj żadnych Polaków, jednak już jutro, 13 marca 2019, rozpocznie się faza pucharowa. Szesnastu najlepszych zawodników powalczy o pulę nagród sięgającą aż 240 000 dolarów. Mamy ogromne szczęście zobaczyć w tych zmaganiach aż dwóch naszych zawodników.

Kolejnych informacji z turnieju WESG SC2 możecie spodziewać się już niedługo w zakładce Esport / StarCraft 2.

___
Żródło zdjęć: AGO Esports