11.03.2019 22:53

Virtus Pro przegrywa z FaZe Clan w ECS Season 7!

Najciekawszym meczem dzisiejszego wieczoru dla kibiców znad Wisły było zdecydowanie spotkanie nowego składu Virtus Pro przeciwko FaZe Clan. Spotkanie rozgrywane w ramach ECS Season 7 Europe Week 1 było bardzo interesujące, a my przygotowaliśmy dla was krótkie streszczenie tego pojedynku.

Train Virtus Pro 16:5 FaZe Clan

Mecz rozpoczął się na wybranym przez Polaków Trainie. Runda pistoletowa wpadła jednak na konto zawodników FaZe, którzy po 5 rundach prowadzili 3:2. Potem jednak Snatchie i spółka zaczęli rozdawać karty i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 10:5. Po zmianie stron Polacy dokończyli dzieła zniszczenia, nie pozwalając drużynie Adrena zdobyć nawet jednej rundy po stronie CT. Najlepiej fragującym zawodnikiem na pierwszej mapie został Michu, który zdobył 26 zabójstw.

Inferno Virtus Pro 9:16 FaZe Clan

Na drugiej mapie, którą było Inferno, sytuacja wyglądała podobnie, tylko drużyny zamieniły się rolami. Mimo wygranej pistoletówki Polacy przegrywali do przerwy 5:10. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i FaZe doprowadziło do remisu wygrywając drugą mapę wynikiem 16:9.
Najlepiej fragującym zawodnikiem na drugiej mapie został Niko, który zdobył 24 zabójstwa.

Cache Virtus Pro 12:16 FaZe Clan

Na Cache spotkanie rozpoczeło się od wygranej przez FaZe pistoletówki. Po 6 rundach było już 5:1, jednak wtedy Virtusi zaczęli zdobywać rundy i ostatecznie doprowadzili do wyniku 8:5. Ostatnie dwie rundy pierwszej połowy wpadły jednak na konto drużyny Adrena i do przerwy Polacy prowadzili „tylko” 8:7. Po zmianie stron FaZe wygrało kolejną rundę pistoletową i doprowadziło do remisu. Niko wraz z kolegami wygrali następne 3 rundy i na tablicy widniał wynik 11:8. W 20 rundzie lepsi okazali się Polacy, jednak już w nastepnej rundzie to FaZe cieszyło się ze zwycięstwa. Przy wyniku 14:11 Niko w świetnym stylu wygrał 1vs4 zapewniając 15 punkt swojej drużynie. Virtusi byli w stanie wygrać jeszcze jedną rundę i to FaZe mogło cieszyć się ze zwycięstwa. Najlepiej fragującym zawodnikiem na trzeciej mapie został Niko, który zdobył 34 zabójstwa!

W jutrzejszych spotkaniach zmierzą się ze sobą zawodnicy Astralis i Avangar oraz NiP i FaZe Clan.