Counter Strike: GO
11.03.2019 11:30

Ago przegrywa pierwszy mecz na WESG 2018!

WESG 2018 nie rozpoczęło się dobrze dla Polaków z AGO Esports. Jastrzębie uległy MiBR 0:2, przez co nie będą rozstawieni w fazie Play-Off.

Nuke

Spotkanie rozgrywane było w formacie BO2. Pierwszą mapą był wybrany przez Polaków Nuke, na którym Jastrzębie rozpoczęły grę po stronie Terrorystów. Świetna dyspozycja Felpsa i Taco spowodowała problemy Polskiej formacji, która mimo wygrania rundy pistoletowej, do przerwy przegrywała 3:12.

Po zmianie stron Polacy przegrali rundę pistoletową, a chwile potem na konto Brazylijczyków wpadł również 14 punkt. W 18 rundzie AGO Esports udało się powstrzymać atak Brazylijczyków i zdobyli 4 rundę w tym spotkaniu. Polakom udało się wygrać jeszcze jedną rundę, ale niestety następne 2 wpadły na konto Made In Brazil i to Brazylijczycy cieszyli się ze zwycięstwa na pierwszej mapie.

Train

Na wybranym przez MiBR Trainie lepiej spotkanie rozpoczęli Polacy, którzy jako Anty-terroryści zwyciężyli 3 pierwsze rundy. Jednak po chwili MiBR wróciło do gry i doprowadziło do wyniku 4:3. 8 runda wpadła na konto AGO, jednak jastrzębie nie były w stanie wyjść na prowadzenie, ponieważ pozwolili Fallenowi i spółce doprowadzić do wyniku 7:4. Wtedy jednak ataki Brazylijczyków przestały być skuteczne i Drużyna Furlana zwyciężyła pierwszą połowę wynikiem 8:7.

Stronę terrorystów jastrzębie rozpoczęły od wygrania pistoletówki i drugiej rundy. Na tablicy widniał wynik 10:7 i wszystko wskazywało na to, że to Polacy wygrają drugą mapę. Jednak nagle ataki Polaków przestały im wychodzić i Brazylijczycy wygrali 5 rund z rzędu, doprowadzając do wyniku 12:10. Polacy zdołali wyrównać, jednak ostatecznie to MiBR wygrał drugą mapę wynikiem 16:12

Tego meczu do udanych zaliczyć nie może Kap3r, który na 2 mapach zdobył łącznie 12 zabójstw, ginąc przy tym aż 44 razy. Co innego mogą powiedzieć Felps i Fallen, którzy zdobyli w tym pojedynku odpowiednio 44 i 43 zabójstwa. Najlepszy wynik po Polskiej stronie wykręcił Gruby, który zdobył 36 eliminacje.

Obie formacje są już pewne udziału w 1/8 turnieju. Przypominamy, że dwie drużyny( K23 oraz Isurus Gaming) z tej grupy zrezygnowały z udziału w turnieju.

Zdj. Profil AGO ESPORTS na Facebook.
___
Żródło zdjęć: AGO Esports