Counter Strike: GO
10.03.2019 13:08

WESG czas zacząć! AGO zagra na inauguracje przeciwko MiBR!

Już jutro rozpoczną się chińskie finały WESG 2018! Na turnieju z pulą wynoszącą 890 000$ zagości 27 drużyn, w tym jedna drużyna z Polski. Nasz kraj będzie reprezentowany przez AGO ESPORTS.

Tegoroczna odsłona WESG jest już 3. edycją tego turnieju. Poprzednimi zwycięzcami okazały się kolejno drużyny Teamu EnVyUs, oraz Fnatic. Polska była dotychczas reprezentowana przez Virtus.Pro, Team Kinguin, a także przez AGO Esports. Tak jak i przed rokiem, tak i teraz Polskę reprezentować będzie „Furlan” i spółka.
Na tegorocznej imprezie, mimo że zabraknie ścisłej światowej czołówki, to na brak emocji z pewnością nie będziemy mogli narzekać! Bowiem w Chinach ujrzymy takie zespoły jak: MiBR, G2, Fnatic, czy też wymienione wcześniej AGO Esports.

Polacy trafili do grupy „C”, gdzie pierwotnie mieli zmierzyć się z K23, Isurus, a także z MiBR. Ostatecznie przyjdzie im się zmierzyć wyłącznie z Brazylijczykami. Ekipy K23, oraz Isurus zrezygnowały z udziału w turnieju na kilkanaście dni przed startem imprezy. Dzięki czemu, Polacy mają zagwarantowany awans do dalszej części turnieju.
Pierwszy i jedyny mecz tej fazy turnieju Polacy rozegrają już jutro w systemie BO2. Start meczu zaplanowany jest na godzinę 7:15 czasu polskiego.

MiBR vs AGO

Obie ekipy jeszcze się ze sobą nie miały okazji zmierzyć. Jednak faworyta tego starcia nie jest trudno wskazać.

Polacy podejdą do tego starcia z pozycji „Underdoga”. AGO w ostatnich miesiącach jest kompletnie bez formy. Ostatnie tygodnie poświęcili treningom skierowanym właśnie na ten turniej. Ostatnie wyniki jednak się nieco polepszyły, jednak należy pamiętać, że nadal są to tylko mecze on-line. A gra w sieci, a gra na LAN’ie to kompletnie co innego. Należy wspomnieć, że AGO ostatni mecz na Lan’ie zagrało w grudniu(!!!) i były to finały Polskiej Ligi Esportowej. Zobaczymy jak się zaprezentują na LAN’ie po tak długiej przerwie. Oby ich ostatnie bootcamp’y wyszły im na dobre.

Zgoła inna sytuacja przedstawia się w szeregach MiBR. Jeszcze w ubiegłym tygodniu grali oni na Majorze w Katowicach! Brazylijczycy po turnieju nie próżnowali i zostali w Polsce na kolejnym bootcamp’ie w Tychach, żeby móc w pełni się przygotować na nadchodzące turnieje. Zmiany w składzie wyszły im na dobre i na pewno będą głównym faworytem do zwycięstwa!

fot. ESL |
Jennika Ojala

WESG zapowiada się emocjonująco. Gracze AGO stawiają sobie wysokie cele, jak sami mówią, przyjechali oni tutaj po zwycięstwo! Oby na samych słowach i deklaracjach się nie skończyło i miejmy nadzieję, że pokażą kawał dobrego CS’a!

___
Żródło zdjęć: ESL | Bart Oerbekke