Counter Strike: GO
02.03.2019 11:21

Starcie dominatora z odradzającą się potęgą, czyli Astralis vs MiBR!

Obecność Astralis na ty etapie Majora nie jest żadnym zaskoczeniem, jednakże nie wszyscy spodziewali się awansu Brazylijczyków do półfinału. Start meczu szacuje się na godzinę 19:30!

Major w Katowicach jest pierwszym turniejem dla MiBR’u po dokonaniu zmian w składzie. Eksperyment z „Tarik’iem” oraz „Stewie’iem” ewidentnie im nie wyszedł. Efektem niezadowalających wyników było przywrócenie do składu „Taco” oraz „Felps’a”, którzy w przeszłości występowali pod skrzydłami „Fallen’a”. To właśnie w takim składzie Brazylijczycy świętowali jedne z największych sukcesów, do których należą m.in. zwycięstwa finałów ECS, IEM Sydney, czy też ESL ONE Cologne!
Astralis, od momentu zakontraktowania „Magiskboy’a”, nie dokonało żadnej zmiany w składzie. Oznacza to że pozostają w niezmienionym składzie od ponad roku! Zmiana „Kjaerbye’a” na „Magiska” była strzałem w dzisiątkę! Od tamtego czasu zdominowali oni scenę CS’a i w tym czasie wygrali aż 10 turniejów LAN-owych! Ponadto udało im się wygrać Majora w Londynie!

Dotychczasowe mecze obu drużyn na IEM Katowice 2019 MAJOR:

AstralisMiBR
vs Complexity (16:6)
1. runda
vs Cloud 9 (3:16)
1. runda
vs Cloud 9 (16:0)
2. runda
vs Complexity (16:9)
2. runda
vs Renegades (2:1)
3. runda
vs G2 (16:12)
3. runda
BRAKvs NiP (2:0)
4. runda
vs NiP (2:0)
ćwierćfinał
vs Renegades (2:0)
ćwierćfinał

Astralis przebrnęło przez Fazę Nowych Legend praktycznie bezproblemowo. Pierwsze mecze wyglądały jakby Duńczycy grali na matchmaking’u, a nie na Majorze! Zarówno jeden jak i drugi mecz został przez nich zdominowany. Wyniki mówią same za siebie, kolejno 16:6, 16:0(!!!). Następnie pojawiły się lekkie problemy i przegrana mapa na Renegades. Mimo oddania 1 mapy, ostatecznie wygrali całe spotkanie wynikiem 2:1, czym przypieczętowali awans do Fazy Play-Off. Następnie w ćwierćfinale zmierzyli się ze Szwedami z NiP’u. Bez zaskoczenia odnieśli zwycięstwo wynikiem 2:0 dzięki któremu awansowali do półfnału!

fot. ESL |
Helena Kristiansson


Start Brazylijczyków nie wyglądał tak kolorowo. Mało kto by się spodziewał że Cloud9 jest w stanie pokonać MiBR z taką przewagą! Wynik 16:3 nie często widujemy na Majorze. Następne mecze poszły już zgodnie z planem drużyny „Fallen’a”. Dwa kolejne zwycięstwa wynikami kolejno 16:9, 16:12. W ostatecznym meczu, dającemu awans do fazy Play-off, pokonali oni NiP 2:0. W ćwierćfinale stawili czoła ekipie Renegades. Według wielu osób, faworytem starcia była ekipa Renegades. Jednakże, ku zaskoczeniu wielu osób, to drużyna MiBR’u zwyciężyła to starcie.

fot. ESL |
Jennika Ojala

Ostatnie starcia

Po raz ostatni, obie ekipy spotkały się w listopadzie ubiegłego roku. To starcie zwyciężyło Astralis wynikiem 2:0. Wówczas barwy MiBR’u reprezentowali „Stewie” oraz „Tarik”. W całej historii starć stałej Brazylijskiej trójki (Fallen, Coldzera, Fer) przeciwko niezmiennej duńskiej trójce (Dupreeh, Device, Xyp9x) częściej zwycięsko ze starć wychodziła drużyna z Europy. Dotychczas Stosunek zwycięskich map 28:21 na korzyść Astralis.

Podsumowując, widać, że zmiany w ekipie MiBR’u mogły być dobrą decyzją, wszystko wygląda na to, że już niedługo mogą oni wrócić na sam szczyt. Aczkolwiek wydaje mi się, że jest to jeszcze za szybko, aby mogli oni pokonać Astralis. Dopóki nie zbiorą oni dodatkowego doświadczenie w tym składzie, jest to raczej niemożliwe.
Tak czy owak, liczymy na świetnie emocje i niezapomniany pojedynek.
Starta starcia zaplanowany jest na godzinę 19:30!

___
Żródło zdjęć: ESL | Adela Sznajder