23.02.2019 16:45

5POWER z kwalifikacją na finały WESG 2018!

Wczoraj zakończyły się chińskie kwalifikacje do turnieju WESG 2018! Awans zapewniło sobie chińskie 5POWER! Do obsadzenia listy zespołów zostało już tylko 1 miejsce!

5POWER w finale kwalifikacji, stawiło czoła drużynie ViCi Gaming. Zarówna jedna jak i druga drużyna musiała skorzystać ze zmienników. W barwach ViCi wystąpili „DD” oraz „captainMo”, natomiast barwy 5POWER reprezentowali „Viva” „Stevie” a także „lollipopk”.

Faworytem spotkania była ekipa ViCi, która jeszcze w ubiegłym tygodniu grała na Majorze w Katowicach! Jednak zmiany w składzie, na czas trwania kwalifikacji, były jednym z czynników, które mogły im przeszkodzić w awansie na turniej. Obie mapy były niezwykle wyrównane. 5POWER pierwszą mapę wygrało wynikiem 16:13, a pierwszą połowę nawet przegrali wynikiem 8:7! Druga mapa zakończyła się dopiero po 2 dogrywkach. ViCi może sobie pluć w twarz, ponieważ pierwszą połowę zakończyli z prowadzeniem 13:2! Jednak po zmianie stron, ich rywale dokonali comeback’u wygrywając mapę wynikiem 25:22, a cały mecz 2:0!

W związku z tym, Chińczycy pojawią się na turnieju głównym, który rozpocznie się 11. marca! Pula nagród wynosi aż 890 000$!