Counter Strike: GO
25.05.2016 19:49

InetkoxTV z własną ligą!

Do tego, że w mamy w kraju coraz więcej mniej lub bardziej udanych eventów e-sportowych zdążyliśmy się już nieco przyzwyczaić. Zwykle jednak są to niezwiązane z żadnymi większymi rozgrywkami wydarzenia, niektóre jednorazowe, inne udaje się organizować rokrocznie. Dzisiaj jednak startuje nowa inicjatywa, w dodatku organizowana przez ludzi, którzy swoimi poczynaniami bardzo starają się przysłużyć scenie CS: GO w Polsce – InetkoxTV.

Duet polskich streamerów Twitcha – Patryka „Easy’ego” Dzięcioła oraz Pawła „Saju” Pawelczaka znany jest przede wszystkim z projektu Go Go CS:GO jak również okazjonalnie z bardzo burzliwych i pełnych emocji rozgrywek w różne tytuły i komentowania spotkań. Sam projekt był próbą wyłonienia z kilku tysięcy chętnych graczy jedynego i niepowtarzalnego, 5-osobowego składu nowej drużyny CSa, która byłaby w stanie podbić najpierw polskie, a potem zagraniczne rozgrywki. Efektem tego pomysłu jest Team InetkoxTV, który trenuje wspólnie od około pół roku i w tym czasie zdążył już trochę namieszać na niektórych turniejach, o czym świadczy chociażby 3 miejsce na organizowanym w zeszłym tygodniu i opisywanym przez nas tutaj Let’s Play Częstochowa.

Dzisiaj natomiast Team InetkoxTV inauguruje kolejną inicjatywę duetu, czyli rozgrywki ligi BlasterX Inetkox, spotkaniem z Team AGG. W lidze BlasterX, której rozgrywki potrwają online do 23 czerwca, oprócz wyżej wymienionych drużyn spotkają się 2 polskie oraz 4 zagraniczne ekipy – Dobry&Gaming, Pride Gaming, Orbit, Space Soldiers, Alternate Attax oraz Tricked. Cztery najlepsze spośród nich spotkają się potem na offline’owych finałach, organizowanych w ramach Inetkox Game Festival w dniach 30 czerwca – 3 lipca w halach Expo w Warszawie, a pula nagród finałów tych rozgrywek to 15 tysięcy dolarów. W momencie gdy piszę te słowa, Team InetkoxTV przegrywa właśnie swoje pierwsze spotkanie wynikiem 2:0.

Sam festiwal również zapowiada się niezwykle ciekawie. Jak widać, będzie to jeden z dłuższych turniejów w Polsce, wrażenie robi również pula nagród w turniejach dla widzów – okrągłe 100 tysięcy dolarów w nagrodach rzeczowych. Jeśli chodzi o rozgrywki o lokalnym zasięgu, takiej puli chyba jeszcze nie było. Pisząc o Let’s Play Częstochowa, byłem pod wrażeniem ilości stanowisk dla graczy – tutaj ma być ich jeszcze więcej, bo aż 1500! Oprócz wymienionego już finału ligi BlasterX twórcy zapowiadają również strefę FreeToPlay z najnowszymi tytułami oraz wystawienniczą dla producentów sprzętu. Z ogromnym zaciekawieniem odwiedzimy to wydarzenie i oczywiście przygotujemy dla Was pełną relację.

AKTUALIZACJA: Według najnowszych informacji INETKOX GameFestival potrwa o jeden dzień krócej niż zapowiadano i rozpocznie się 1 lipca.