StarCraft 2
12.02.2019 13:55

Wydarzenia esportowe Starcraft 2 w 2019 roku

Wszyscy miłośnicy esportowych zmagań nie mogą się już doczekać Intel Extreme Masters Katowice. Podczas drugiego weekendu tego wydarzenia odbędzie się także turniej w StarCraft 2. Ale to dopiero początek tego, czego możemy się spodziewać w 2019 roku.

W tym roku, podobnie jak to było w poprzednich latach, czekają nas ogromne emocje podczas rozgrywek esportowych w StarCraft 2. Podobnie jak w roku ubiegłym czekają nas dwa duże turnieje rozgrywane praktycznie cały rok. Będą to WCS (World Championship Series), GSL (Global StarCraft League). Nie zabraknie też międzynarodowych turniejów takich jak dobrze znany nam IEM. Łączna pula nagród w tych turniejach wyniesie 2 miliony dolarów.

WCS Circuit

Podczas StarCraft II World Championship Series będziemy mogli oglądać zmagania przy okazji trzech przystanków. Dokładnie tak jak było to w przeszłości. W dodatku obecnie trwa nowa impreza – WCS Winter. Wiosenny i letni turniej (WCS Spring i Summer) odbędą się w Kijowie na Ukrainie przy współpracy Blizzard Entertainment ze StarLadder. Jesienna impreza (WCS Fall) odbędzie się natomiast podczas dobrze znanego wydarzenia jakim jest DreamHack Montreal. Jako dodatkową ciekawostkę Blizzard podał informację, że wszystkie wydarzenia WCS Circuit 2019 zostaną po raz pierwszy w całości pokazane w rozdzielczości 1080p!

GSL

W 2019 roku odbędzie się już dziewiąta edycja dobrze znanego nam turnieju Global StarCraft League. W jego skład wejdą trzy sezony rozgrywek oraz dwa superturnieje. Dodatkowo, jak informuje nas Blizzard, powróci też turniej GSL kontra reszta świata będący drugim globalnym wydarzeniem roku.

Światowe finały, czyli WCS Global Finals

Jak zwykle najlepsi gracze WCS oraz GSL pod koniec roku zmierzą się podczas WCS Global Finals z pulą nagród przekraczającą 500 000 dolarów. W dodatku Blizzard zapowiedział wydanie w tym roku drugiego Łupu Wojennego aby jeszcze bardziej zwiększyć tę pulę.

To kto zagra w wielkim finale?

Podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy będą podczas każdego turnieju walczyć o punkty WCS, które pod koniec wyłonią najlepszych zawodników, którzy to zmierzą się właśnie podczas WCSGlobal Finals. Punkty będzie można zdobywać na zawodach WCS Winter (który trwa obecnie), Spring, Summer oraz Fall, na turniejach WCS Korea (czyli GSL) i dwóch ogólnoświatowych turniejach – IEM Katowice oraz GSL kontra reszta świata. Po szczegóły można zajrzeć na stronę z dokładnym harmonogramem.

Jak możecie sami zobaczyć, w 2019 roku nie będziemy mogli narzekać na małą ilość StarCraft’a. Relacje w tych wydarzeń na pewno znajdą się również u nas. Na sam koniec dorzucamy oficjalną infografikę:

źródło: https://starcraft2.com
___
Żródło zdjęć: BLIZZARD ENTERTAINMENT