DOTA 2
11.02.2019 10:18

Zakończyła się pierwsza faza kwalifikacji do StarLadder minora w Kijowie

Ostatecznie zakończyła się pierwsza faza kwalifikacji do StarLadder minora w Kijowie, który będzie trzecim minorem Dota Pro Circuit sezonu 2018/19. Zwycięzca turnieju zgarnie 125,000$, 120 punktów DPC i slot w DreamLeague Season 11 czyli trzecim majorze aktualnego sezonu, którego pula nagród wyniesie 1,000,000$ i 15000 punktów. W minorze udział weźmie 8 drużyn:

  • Po jednej z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji południowo-wschodniej
  • Po dwie z Chin i regionu CIS

Zacznijmy od turnieju w regionie SEA, gdzie w walce o miejsce udział wzięły 4 drużyny: BOOM ID i Lotac, które dostały bezpośrednie zaproszenia oraz DeToNaTor i Tigers, które wywalczyły sobie miejsca przebijając się przez otwarte kwalifikacje.

BOOM ID nie przegrało żadnej gry w drabince.

Następnie w CIS, gdzie do rozdania były 2 sloty, zmierzyło się 6 drużyn. 4 zostały zaproszone bezpośrednio: Gambit Esports, Old But Gold, The Pango, Pavaga Gaming. Aachen City Esports i Team Empire wywalczyły sobie miejsca otwartymi kwalifikacjami. Qualifiery w tym regionie zostały podzielone na dwie fazy. Zaledwie dwa najlepsze teamy pierwszej fazy awansowały do kolejnej, jednakże dopiero jej zwycięzcy zgarnęli sloty w turnieju. Drużyny Old But Gold i Gambit Esports zaczynały od drugiej drabinki dzięki zajęciu wysokich miejsc w kwalifikacjch do nadchodzącego majora.

W Północnej Ameryce zawalczyły 4 drużyny: compLexity, Flying Penguins, TEAM TEAM i zwycięzca otwartych kwalifikacji wut the frog.

Podsumowując, na ten moment poznaliśmy dopiero 4 drużyny które wezmą udział w minorze:

  • BOOM ID w składzie: Dreamocel, Mikoto, Fbz, Jhocam, Khezcute
  • Gambit Esports w składzie: Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, fng
  • Old But Gold w składzie: Illidan, G, 633, Vanskor, velheor
  • Flying Penguins w składzie: EternalEnVy, Ryoya, Sneyking, FrancisLee, Liposa.

Na resztę regionów i poznanie ostatecznej ósemki teamów które wezmą udział w zmaganiach musimy poczekać jeszcze kilka dni.