Artykuły
23.05.2016 18:39

Izak komentatorem piłkarskim!

Tempo rozwoju e-sportu nie przestaje mnie zadziwiać. Nie ma tygodnia, żeby nie pękła jakaś bariera i nie dokonał się jakiś przełom jeśli chodzi o zbliżanie się e-sportu i sportu oraz e-sportu w naszej codzienności. A to w jakimś turnieju mamy do czynienia z rekordową pulą nagród, a to znana na świecie drużyna piłkarska powiększa się o e-sportowy skład, a to w końcu znany komentator sceny CS: GO – Piotr „Izak” Skowyrski – zostaje zaproszony do komentowania meczu piłkarskiego.

Zaskoczenie jest w tym przypadku podwójne. Nie dość, że osoba zajmująca się komentowaniem „jak ktoś gra w grę” zostaje doceniona i potraktowana na tyle poważnie, by pozwolić jej spróbować sił w komentowaniu meczu, to jeszcze dzieje się to na antenie Telewizji Polskiej, która raczej nie uchodzi za specjalnie przychylną nowym technologiom, a już grom w szczególności. Mecz, którym „zajmie się” Izak to spotkanie towarzyskie naszej reprezentacji z drużyną Holandii, będzie to równocześnie ostatni sprawdzian formy naszych piłkarzy przed tegorocznymi finałami Euro 2016. W dodatku jest to kolejny sygnał, że TVP pochyla się z uwagą (nie mylić z pewnym skandalizującym programem konkurencyjnej stacji 😉 ) nad esportem. Kolejny, bo już w ten weekend na stronach vod.tvp.pl oraz w regionalnej TVP 3 Wrocław zostanie przeprowadzona relacja z turnieju Esport Now, który odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu.
Czy wszystko to skutek zapowiadanego startu „oficjalnego” kanału ESL ? Tego można się tylko domyślać, a póki co trzymam kciuki i jestem bardzo ciekaw debiutu Izaka w tej właśnie roli.

AKTUALIZACJA: Z najnowszych informacji wynika, że Izak komentował będzie mecz jedynie na stronie internetowej TVP, a nie w transmisji telewizyjnej.