DOTA 2
03.02.2019 15:40

ESL One Katowice 2019 Kwalifikacje

ESL One Katowice 2019 Kwalifikacje
Pula nagród: 300,000$
22.02.2019-24.02.2019

W drugiej edycji ESL One w Katowicach udział weźmie 12 drużyn z całego świata. 8 z nich dostało bezpośrednie zaproszenia, 4 zakwalifikowały się przez otwarte kwalifikacje.

Team Secret – zwycięzcy ostatniego majora. W Katowicach zobaczymy ich w składzie Nisha, MidOne, Zai, YapzOr, Puppey. Nisha drugi raz będzie miał okazję wykazać się w swoim własnym kraju, ostatnim razem, grając jeszcze w drużynie Kinguin odpadł, przegrywając na Evil Geniuses.
Ninjas in Pyjamas – NiP dostało bezpośrednie zaproszenie, na turnieju zagra w składzie Ace, Fata, 33, Saksa, ppd.
OG – Niespodziewani zwycięzcy ostatniego The Internationala. Niestety carry drużyny – Ana, postanowił ponownie po TI zrobić sobie przerwę od profesjonalnej doty (identyczna sytuacja miała miejsce rok temu, tylko wtedy OG zajęło niższe miejsce). Skutki tego widać było już podczas Bucharest Minora, z którego OG odpadło dość szybko. W Katowicach pokażą się w składzie: iLTW czyli nowa twarz w drużynie, Topson, 7ckngMad (Ceb), JerAx i N0tail.
Chaos Esports Club czyli stare południowoamerykańskie Pain Gaming grające w nowej organizacji. Brali udział w ostatnim Chonqing majorze, jednak nie zajęli tam wysokiego miejsca. W skład drużyny wchodzą: hFn, w33, tavo, Kingrd i MISERY.
Fnatic – W składzie Fnatic pojawi MP, Abed, iceiceice, DJ, Jabz.

Alliance – qojqva, miCKe, Boxi, Taiga, iNSaNiA.

Team Aster – chińska drużyna, która brała udział w ostatnim chińskim majorze pokaże się w składzie: Sylar, loveyouloveme, Xxs, BoBoKa, Fenrir.
Forward Gaming – ostatnia drużyna z bezpośrednim zaproszeniem. Zawodnicy grający w tym teamie to: Resolut1on, YawaR, UNiVeRsE, MSS i SVG.


Składy drużyn mogą do czasu turnieju ulec zmianie, jednak jest to bardzo mało prawdopodobne.

Kwalifikacje

Slotów w otwartych kwalifikacjach było bardzo mało, bo zaledwie cztery. Regiony Europa i CIS zostały połączone i razem do dyspozycji miały tylko jeden slot.

Do europejskich kwalifikacji zaproszenia dostały dwie drużyny – Vega Squadron i Gambit Esports, kolejne dwie – Team Empire Faith i Team Spirit wywalczyły sobie drogę do playoffów przez otwarte kwalifikacje. Awans do turnieju w Katowicach zdobyła rosyjska drużyna Gambit Esports w składzie: Daxak, Afoninje, AfterLife, KingR, VANSKOR.

Kolejny slot otrzymała Północna Ameryka. J.Storm i Test123 otrzymały zaproszenia bezpośrednie, TEAM TEAM i compLexity dostały się dzięki otwartym kwalifikacjom. Drużyną z północnej ameryki którą będziemy oglądać w Katowicach będzie compLexity w składzie: Meracle, Limmp, Deth, Zfreek, Adam.

W chińskich kwalifikacjach sytuacja identyczna jak w poprzednich – cztery drużyny, dwie zaproszone, dwie zajęły 2 najwyższe miejsca w otwartych kwalifikacjach. Zaproszeni zostali: Ehome i Royal Never Give Up, otwarte kwalifikacje wygrali: Team Root, For The Dream. Ehome przeszło przez dolną drabinkę i zgarnęło slot w turnieju, jednak wycofali się i nie pokażą się w Katowicach. Ich miejsce zajęła drużyna z drugiego miejsca – For The Dream, w składzie vtFaded, YRG, qianqian, James, QYQX.

Ostatni slot przypadł regionowi SEA. Tutaj zaproszeni zostali: TNC Predator i Lotac, otwarte kwalifikacje wygrali: Team Admiral i DeToNator. TNC mimo że wypadło z górnej drabinki już w pierwszej grze, odrobiło straty w dolnej drabince, jednak jak w przypadku chińskiego EHOME niestety nie zobaczymy ich w Polsce. Miejsce drużyny z Filipin zajmie drużyna Mineski, w skład której wchodzą: Ahjit, Moon, kpii, Febby, Pieliedie.

ESL ONE 2019 w Katowicach odbędzie się już w lutym. Niestety zwycięzcy turnieju nie zgarną punktów DPC, więc Valve nie będzie brało go pod uwagę przy rozdawaniu zaproszeń na The International 9. W tym sezonie studio odpowiedzialne za Dotę nie współpracuje z ESL.