Europejski minor 2019 logotyp wydarzenia na tle areny
26.01.2019 18:35

MINOR ASIA – IEM KATOWICE 2019

DZIEŃ 5

Przyszła pora na ostatni mecz azjatyckiego Minora. ViCi zagrało z Grayhound o to, kto zgranie miejsce na Majorze oraz kto przygarnie 15.000$

Grayhound 2 : ViCi 1

Grayhound będzie drugą drużyną z Australii która zagra na Majorze w fazie New Challengers. Pierwsza mapa Overpass (wybór Grayhound) była jednostronnym pojedynkiem, ViCi miało całe spotkanie pod kontrolą i wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:6. Pierwszą połowę Chińczycy wygrali wynikiem 12:3. Australijczycy nie mogli znaleźć sposobu na wejście, co ViCi świetnie wykorzystywało i zdobywanie kolejnych rund nie sprawiało im żadnych problemów. Podobnie było w drugiej części spotkania, gdzie ViCi, miało pomysły i dobre taktyki aby zająć bombsite i wygrać rundę, nie sprawiało to im prawie żadnych problemów.

Druga mapa Mirage (wybór ViCi) przebiegała bardzo podobnie, tylko tym razem to Australijczycy dominowali całe spotkanie i pewnie wygrali drugą mapę wynikiem 16:6. Przyszedł czas na trzecią i najważniejszą mapę, to od niej wszystko zależało, był to stary, dobry Dust 2. Był to bardzo wyrównany i emocjonujący mecz, który Grayhound wygrało 16:13. Pierwszą połowę spotkania wygrało ViCi wynikiem 9:6. Często udawało im się obronić bombsite, lecz zdarzały się błędy przez które przegrywali rundy. Druga połowa zaczęła się od 3 wygranych ViCi, Australijczycy byli pod ścianą, przegrywali już bowiem 12:6. Grayhound znalazło złoty środek i zaczęli wygrywać rundę za rundą, grali niczym w transie, później przegrali już tylko jedną rundę i wygrali spotkanie 16-13.

MVP meczu: Christopher “dexter” Nong