Europejski minor 2019 logotyp wydarzenia na tle areny
25.01.2019 19:30

MINOR ASIA – IEM KATOWICE 2019

DZIEŃ 4

Pierwszy mecz, odbył się pomiędzy ViCi a MVP.PK, był to ważny mecz dla obu drużyn ponieważ przegrany żegna się z marzeniem o Majorze, a wygrany ma już zapewnione miejsce w fazie Playin.

ViCi 2 : MVP.PK 0

ViCi sensacyjnie ogrywa Koreański zespół i przechodzi do finału przegranych. Pierwszą mapą w pojedynku był Mirage (wybór MVP.PK), który zakończył się wynikiem 16:12. Pierwsza połowa była zacięta, oba zespoły były zdeterminowane, aby zwyciężyć za wszelką cenę. Połówka zakończyła się wynikiem 8:7, co pokazuje jak mecz był wyrównany. Druga połowa należała do ViCi, które przewyższało przeciwników i udało im się zakończyć mapę.

Druga mapa Train (wybór ViCi) zakończyła się wynikiem 16:8. Chińczycy kompletnie zdominowali spotkanie. Świetnie weszli w spotkanie i wygrali pierwszą połowę 11-4. Zaczęli od wygrania trzech rund z rzędu, co zapewniło im dobrą ekonomię na kolejne rundy. Druga połowę ViCi zaczęło po raz kolejny od wygrania “pistoletówki”, lecz szybko po tym przegrali rundę. Udało im się dopiąć mecz do końca i to Chińczycy przechodzą do finału przegranych, a MVP.PK musi wracać do domu.

MVP meczu: WingHei “Freeman” Cheung

Tego dnia odbył się również finał górnej drabinki. Wygrany ma już zapewniony udział na Majorze oraz 30.000$. Przegrany meczu będzie brał udział w finale przegranych.

Renegades 2 : Grayhound 1

Renegades zostaje mistrzem regionalnym i wygrywa 30.000$, a także ma pewny udział na Majorze.

Był to emocjonujący i bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Major to marzenie każdego gracza Counter-Strike’a. Pierwsza mapa Inferno (wybór Renegades) zakończył się sensacyjnym wynikiem, Grayhound wygrało 16:6. Nikt nie spodziewał się takiej dominacji. Pierwsza połowa zakończyła się pogromem, zakończyła się wynikiem 10:5. Grayhound zachowało zimną krew i stracili tylko jedną rundę w drugiej połowie dzięki czemu wygrali mapę. Druga mapa Mirage (wybór Grayhound) była trudna dla obu drużyn, zakończyła się wynikiem 16:11, co nie pokazywało dominacji żadnej z drużyn. Pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 8:7 dla Renegades. Na początku Renegades wygrało aż 4 rundy z rzędu, co zapewniło im dobrą ekonomię na dalszą część spotkania. W drugiej połowie to Grayhound zdobyło 2 pierwsze rundy, lecz z problemami ponieważ terrorystom udało się podłożyć dwukrotnie bombę, co dawało im większa liczbę pieniędzy po rundzie. Ostatecznie Renegades wygrało druga połowę 8:4 i wygrali drugą mapę.

Trzecia mapa Cache, zaczęła się niesamowicie dla Renegades. Zdominowali oni przeciwników, zdobywając pierwsze 4 rundy, co prawda po tym przegrali 3 kolejne, lecz szybko wrócili do siebie i wygrali kolejne 8 rund, przez co wygrali pierwszą połowę 12:3. Druga połowa była groźna dla RNG, Grayhound było bliskie powrotu do spotkania, lecz Gratisfaction i spółka podcięli im skrzydła i zapewnili sobie wygraną 16:13.