Europejski minor 2019 logotyp wydarzenia na tle areny
Counter Strike: GO
24.01.2019 21:30

Czas na Play-offy amerykańskiego Minora – Podsumowanie dnia 3

Nasza przygoda z amerykańskimi zespołami powoli zaczyna dobiegać końca i już jutro wyłonione zostaną pierwsze zakwalifikowane zespoły!

Kolejny dzień przyniósł nam kolejne starcia pomiędzy drużynami z tego samego kraju. Wszystko zaczęło się od meczu NRG przeciwko Envy i nie ukrywając ten pierwszy skład był tutaj stawiany za faworytów i znowu pokazali, że nie są tu przypadkiem utrzymując bilans wygranych map na poziomie 5:0.

Mecz rozpoczął się od rywalizacji na mapie Overpass, gdzie po stronie atakującej to NRG rozdawało karty i dosłownie wszystko im wychodziło, dzięki czemu zdobyli aż 10 rund! Po zmianie strony, jednak Envy zaczęło odpowiadać, lecz w momencie wyrównania przy wyniku 10:10, to jednak faworyci “odpalili machinę” i zwyciężyli wynikiem 16:11. Historia na drugiej mapie może być z lekka podobna, ponieważ NRG znowu zaczęło z przewagą, lecz tym razem 12:3 i tak jak wcześniej drużyna pod dowodzeniem Nifty’ego próbowała coś zrobić, ale ostatecznie całe spotkanie zostało zamknięte wynikiem 16:9.

Podczas drugiego meczu to FURIA podejmowała INTZ, czyli starcie dwóch drużyn z Brazylii, które znaczyło na pewno wiele dla zwycięzców, a byli nimi gracze z…. FURII! Według pewnie każdego jest to dość spore zaskoczenie, gdyż pomimo dobrego startu kNg i ekipy na Trainie (16:8) to jednak skład pod dowodzeniem AbleJ zdołał wrócić na pozostałych mapach i wygrać spotkanie wynikiem 2:1!

Już jutro rozstrzygną się losy pierwszego miejsca na Majorze dla regionu amerykańskiego pomiędzy FURIĄ, a NRG. Oj, będzie się działo.