Europejski minor 2019 logotyp wydarzenia na tle areny
24.01.2019 19:25

ASIA MINOR – IEM KATOWICE 2019

DZIEŃ 3

Pierwszy półfinał głównej fazy Minora odbył się między Australijskim Renegades i Chińskim ViCi. Przegrany meczu spada do dolnej drabinki.

Renegades 2 : ViCi 1

Pierwsza mapa Mirage (wybór Renegades) była ogromnym zaskoczeniem. Zakończyła się ona wynikiem 16-11. Nikt nie spodziewał się że to Chińczycy urwą chociaż jedną mapę z drużyną, która znajduje się obecnie na 11-tym miejscu w rankingu HLTV.

Pierwszą połowę spotkania zdominowało ViCi. Świetnie udawało im się bronić bombsite’ów, przez co pierwsza połowa skończyła się wynikiem 11:4. Była to ogromna zaliczka na drugą część spotkania. Druga połowa spotkania, należała do Renegades, zdobyli oni więcej rund, lecz nie wystarczyło to aby objąć prowadzenie i zwyciężyć mapę.

Druga mapa to był totalny pogrom ze strony Australijczyków. Inferno (wybór ViCi) zakończył się wynikiem 16:5. Renegades wygrało pierwszą połowę aż 14:1 co pokazało totalną dominację. W drugiej połowie Australijczycy stracili 4 rundy, lecz ich przewaga była tak duża że nie miało to żadnego znaczenia. Trzecia mapa Train, zakończyła się wynikiem 16:7. Po pierwszej połowie wynik wynosił 9:6, co nie wskazywało na to, że Renegades zdominuje spotkanie, lecz w drugiej połowie Australijczycy byli wręcz nieomylni i przegrali tylko jedną rundę. ViCi nie znalazło sposobu na to aby dostać się na site lub zabić 5 przeciwników.

MVP meczu: Aaron “AZR” Ward

Grayhound 2 : MVP.PK 1

Drugi półfinał i drugie zwycięstwo Australijskiej drużyny. Grayhound było faworytem tego spotkania i dowiedli tego wygrywając 2 mapy w systemie best-of-three. Pierwsza mapa Nuke (wybór MVP.PK) zakończyła się wynikiem 16:9 dla Koreańczyków, co było małym zaskoczeniem. Grayhound źle weszło w spotkanie i nie potrafili wykorzystać tego, że grają po łatwiejszej stronie. Przegrali oni aż 10:5 i nie nastawiało to Australijczyków na dobry wynik na tej mapie, i tak się stało, w drugiej połowie Grayhound wygrało 4 rundy, lecz to i tak było za mało aby wygrać.

Druga mapa Cache (wybór Grayhound) zakończyła się wynikiem 16:8 dla Australijskiej formacji. Pierwsza połowa skończyła się dominacją Grayhound bowiem wygrali oni aż 10:5. W drugiej połowie przegrali tylko 3 rundy i bezproblemowo wygrali drugą mapę. Trzecia mapa Dust 2 zakończył się identycznym wynikiem co Cache. Mecz bardzo przypominał poprzednią mapę. Pierwsza jak i druga połowa przebiegały identycznie jak ma mapie Cache.

Grayhound i Renegades przechodzą do finału górnej drabinki, głównej fazy Minora. MVP.PK i ViCi spadły do drabinki przegranych, lecz w dalszym ciągu mają szansę się zakwalifikować do Majora.