ASIA MINOR – IEM KATOWICE 2019

DZIEŃ 2

Grupa A:

CyberZen 2 : Aequus 1

Był to mecz o życie dla obu zespołów, ponieważ przegrany odpada z grupy, a co za tym idzie, odpada z walki o Majora. Pierwsza mapa w meczu, Mirage (wybór Aequus), była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Mapa zakończyła się wynikiem 16:14 dla drużyny z Izraela. Pierwsza połowa w spotkaniu była wyrównana i zakończyła się wynikiem 9:6 dla Aequus. W drugiej połowie zespół z Izraelu wykorzystał przewagę wykreowaną w pierwszej połówce i udało im się dowieźć wynik do końca.
Druga mapa należała do zespołu CyberZen, w pierwszej połowie na mapie Inferno wygrali 10:5, co stawiało ich w komfortowej sytuacji przed drugą częścią spotkania, którą mieli rozpocząć od prostszej strony – Antyterrorystów. Druga połowa zaczęła się od wygranej rundy pistoletowej Aequus, lecz Chińczycy szybko zdobyli kolejne 5 rund z rzędu i mieli aż 9 okazji do zakończenia mapy. Inferno zakończyło się wynikiem 16:9 dla CyberZen.
Pora na trzecią mapę w spotkaniu. Train okazał się jednostronny a drużyna z Chin wygrała ostatnią mapę wynikiem 16:6 i zapewniła sobie dalszą walkę o wyjście z grupy.

MVP meczu: Bin “Savage” Liu

ViCi 2 : GOSU 0

Decydujące spotkanie o to, kto pozostanie w dalszej części walki o Majora. Zostały rozegrane dwie mapy, pierwsza z nich, Mirage (wybór GOSU) zakończyła się wynikiem 16:13 dla ViCi. Mecz był zacięty, w końcu obie drużyny walczyły o życie. Pierwsza połowę wygrali Chińczycy wynikiem 9:6, druga połowa była znacznie cięższa dla ViCi, lecz udało im się zdobyć 7 ważnych rund które dały zwycięstwo. Druga mapa była znacznie bardziej emocjonująca, bowiem doszło do dogrywki. Pierwsza połowa spotkania wskazywała na to, że koreańskie GOSU zwycięży na mapie Train, wygrali ją 10:5. Druga połowa zakończyła się identycznym wynikiem i ViCi wróciło do spotkania. Chińczycy potrzebowali jednej dogrywki w której wygrali 4:2 i mecz zakończył się wynikiem 19:17. GOSU odpada z walki o Majora.

MVP meczu: Andrew “kaze” Khong

Grupa B

ViCi 2 : Beyond 0

Pierwsza mapa spotkania Mirage (wybór ViCi) zakończyła się wynikiem 16:7 dla ViCI. Było to jednostronne spotkanie, a drużyna z Chin dominowała od samego początku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla ViCi, a druga część spotkania trwała krótko i Chińczycy szybko zdobyli 5 decydujących rund. Podobna sytuacja miała miejsce na drugiej mapie w meczu Inferno (wybór Beyond). Jedynie pierwsza połowa dawała jakiekolwiek nadzieje dla zespołu z Tajlandii, bo przegrali tylko jedną rundą. Za to w drugiej części spotkania ViCi totalnie zdominowało spotkanie i przegrali tylko jedną rundę, przez co wygrali mapę wynikiem 16:8. Beyond zostało wyeliminowane i już straciło wszystkie szanse na Majora.

MVP meczu: WingHei “Freeman” Cheung

Grayhound 2 : CyberZen 1

Było to decydujące spotkanie, które dawało wyjście z grupy. Determinacja obu drużyn była ogromna, co można było zauważyć na serwerze. Pierwsza mapa spotkania Overpass (wybór Grayhound) zakończyła się wynikiem 16:12 dla zespołu z Australii. Pierwsza połowa zakończyła się bardzo bliskim wynikiem 8:7. W drugiej zaś Grayhound było świetnie przygotowane na wejścia rywali, przez co zdominowali drugą połowę oddając tylko 4 rundy.
Druga mapa – Inferno (wybór CyberZen) padła łupem Chińczyków. Wynik 16:14 tylko pokazuje, jak mocno wyrównane było to spotkanie. Mimo, że pierwszą połowę wygrali Australijczycy wynikiem 8:7, nie udało im się wykorzystać małej przewagi i na ich niekorzyść przegrali drugą połowę 9:6. Trzecia i ostatnia mapa w tym meczu Mirage zakończyła się wynikiem 16:12 dla Grayhound. Pierwsza połowa zakończyła się takim samym wynikiem co na mapie Inferno, bo i  tutaj Australijczycy wygrali 8:7, lecz tym razem udało im się wykorzystać swoją niewielką przewagę. W drugiej połowie Grayhound udało się zdobyć bardzo ważną rundę pistoletową, co w głównej mierze przyczyniło się do zwycięstwa.

MVP meczu: Lei “bottle” Mao

W dalszej części azjatyckiego Minora zagrają: Grayhound (Australia), Renegades (Australia), ViCi (Chiny), MVP.PK (Korea).