ASIA MINOR – IEM KATOWICE 2019

DZIEŃ 1

Grupa A:

Grayhound 16 : CyberZen 10 (Overpass)

Zespół z Australii w pierwszej połowie zagrał solidnie i wygrał połówkę 9:6, zyskując 3 punktową przewagę nad zespołem z Chin, podobnie było w drugiej połowie, gdzie nie było widać jednoznacznej przewagi, lecz to Grayhound wyszło zwycięsko z tego spotkania.

MVP Meczu: Christopher “dexter” Nong

Renegades 16 : Aequus 7 (Inferno)

Pierwsza połowa należała do zespołu z Australii, pewnie zwyciężyli 13:2, a zespół z Izraela prawie nie istniał. W części spotkania Aequus dał o sobie znać, zdobywając 5 rund.

MVP Meczu: Sean “Gratisfaction” Kaiwai

Mecz zwycięzców grupy A

Renegades 2 : Grayhound 0

Derby Australii na pewno nie zawiodły kibiców, był to jeden z najbardziej emocjonujących meczy dotychczas. Wynik 2:0 kompletnie nie oddaje tego co działo się w meczu. Pierwsza mapa Cache (wybór Renegades) była bardzo wyrównana, obie drużyny szły łeb w łeb, lecz to Renegades wygrało mapę wynikiem 16:14.

Druga mapa Mirage (wybór Grayhound) była jeszcze bardziej emocjonująca i ciekawa. Doszło bowiem do remisu. Renegades potrzebowało jednak tylko jednej dogrywki, aby zakończyć spotkanie.

MVP meczu: Joakim “jkaem” Myrbostad

Grupa B

MVP.PK 16 : Beyond 8

Spotkanie odbyło się na mapie Mirage. MVP.PK było zdecydowanym faworytem w spotkaniu i tak też było. Pierwsza połowa była jednostronna i Koreańczycy wygrali 10:5. W drugiej połowie MVP.PK dopięło mecz do końca zwyciężając po stronie Antyterrorystów 6:3.

MVP meczu: Peeratch ‚Olivia’ Ingkudanonda
GOSU 16 : ViCi 12

Od początku meczu drużyna z Korei pokazywała się z lepszej strony. Pierwszą połowę totalnie zdominowali, którą wygrali wynikiem 12:3. Druga połowa była już mniej jednostronna i zakończyła się wynikiem 4:9.

MVP meczu: WingHei ‚Freeman’ Cheung

MVP.PK 2 : GOSU 0

Mecz zwycięzców grupy B odbył się na mapach Mirage i Cache. Pierwsza mapa była bardzo wyrównanym pojedynkiem Koreańskich drużyn. Po pierwszej połowie MVP.PK przegrywało 9:6, lecz w drugiej zdominowali rywala i ostatecznie wygrali mapę 16:14. Na mapie Cache od początku zespół MVP.PK dominował, co pokazuje wynik pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 12:3. W drugiej połowie Koreańczycy z MVP wykorzystali swoją przewagę i szybko zakończyli spotkanie, przegrywając tylko dwie rundy w drugiej połowie spotkania.