DOTA 2
27.08.2018 16:29

OG – Największe zaskoczenie The International 8.

Europejskie OG dokonało na pierwszy rzut oka rzeczy niemożliwej. Zaczęli 14 czerwca od dominacji w otwartych kwalifikacjach, a skończyli z pucharem The International 8.

Gdyby ktoś na samym początku ich przygody z turniejem powiedział, że wygrają całość, większość ludzi zapewne powiedziałaby, że nie ma na to szans. Turniej ten obfitował w wiele drużyn, które na papierze wyglądają kilka razy lepiej, a już na pewno stabilniej. Nie zniechęciło to jednak zawodników drużyny OG, a może wręcz zmotywowało do działania i ciężkiej pracy.

Czy się to opłaciło? Europejski skład, można powiedzieć, zamknął usta wszystkim. W wielkim finale The International 8 pokonał chińskie PSG.LGD wynikiem 3:2! Nie ma wątpliwości, że ich wysiłek w przygotowanie się do tego turnieju się opłacił!

Ponad dwumiesięczna wędrówka zespołu OG zakończyła się znacznie lepiej niż ktokolwiek się tego spodziewał. Sukces i zapisanie się w kartach historii jako ósmy zwycięzca turnieju The International to bardzo duże osiągnięcie tej formacji. Drużyna pod dowodzeniem Duńczyka N0tail’a zgarnęła łącznie aż $11,234,158. Otwiera to również w pewnym sensie nową erę dla tego zespołu i liczymy na to, że ich genialna forma będzie trwała dalej.