Counter Strike: GO
02.06.2018 08:00

AGO Esports: Krótka historia występów w StarLadder i-League StarSeries Season 5

AGO Esports podejmie w swoim meczu ćwierćfinałowym drużynę z Danii, North. Jest to na pewno trudny i wymagający przeciwnik.

StarLadder i-League StarSeries Season 5: Krótka historia występu AGO Esports  aż do ćwierćfinału

W tekście opisałem pokrótce historię AGO Esports w StarLadder i-League StarSeries Season 5, która na pewno jest ważna przed dzisiejszym meczem.

Miało być ciężko z Ninjas in Pyjamas

Kiedy po meczu z Virtus.pro w derbach Polski, AGO Esports poznało rywala i był to szwedzki zespół Ninjas in Pyjamas, czyli jeden z lepszych na świecie, z samymi gwiazdami mówiono, że jest to bardzo trudny rywal dla Polaków. Okazało się to nieprawdą. Dlaczego? Patrząc nie tylko na formę, ale przede wszystkim na wynik z pierwszej mapy można powiedzieć, że Szwedzi nie grali zupełnie nic, co więcej wynik nie był wyrównany, ale polski zespół zdecydowanie pokonał zespół Christophera „GeT_RiGhT” Alesunda, wynikiem 16:10, to świadczy o doskonałej analizie formacji ze Skandynawii.

Z kolei na drugiej mapie, AGO Esports pokazało się jeszcze z lepszej strony i pokonało tę samą drużynę 16:7, natomiast po pierwszej połowie polska formacja wygrywała 11:4. Niesamowicie dobra gra naszego zespołu. To pokazuje, że gracze z logiem Jastrzębia są silnym składem.

Mousesports równym przeciwnikiem

Przeciwnikiem po Ninjas in Pyjamas dla AGO Esports było Mousesports. I też wydawało się, że to będzie wymagający przeciwnik dla Polaków. No można powiedzieć, że w pewnym sensie było to prawdziwe, gdyż pierwszą mapę wygrał zespół z Polski, 16:8, trochę słabiej było na drugiej i tam po dobrej walce Michał „Snatchie” Rudzki i jego koledzy musieli uznać wyższość swoich rywali, ale wynik wyrównany, przegrana 16:13. Ostatnia mapa miała zdecydować o tym, kto pokona swojego przeciwnika 2:1. Tym zespołem okazała się być ponownie drużyna AGO Esports. W rezultacie pokonali oni drużynę Chrisa „ChrisJ” de Jonga 16:9. Zespół Mousesports był przeciwnikiem równym AGO Esports.

Teraz czas zagrać przeciwko North

AGO Esports miało dwa dni przerwy od swoich meczów, gdyż z bilansem 3-0 zakończyli udział w rundzie zasadniczej. Jednak po dzisiejszym ostatnim meczu pomiędzy North a Godsent zostały wylosowane mecze ćwierćfinałowe. Osoba odpowiedzialna za losowanie, z koszyka wyciągnęła kartkę z napisem „AGO” i wszyscy kibice oczekiwali, z kim zagrają podopieczni Mikołaja „Minir0x” Michałkowa. Po chwili na drugiej kartce zobaczyliśmy napis „North” i wszystko już było wiadome.

Czy będzie to trudny mecz? Duńczycy są wymagającym rywalem, a sam Valdemar „Valde” Bjørn Vangså stwierdził w wywiadzie, że już grali raz na zespół z Polski i zostali pokonani, więc teraz pora na rewanż. W poprzednim artykule pisałem o tym, jak wyglądały rezultaty North do tej pory. 

Podsumowując Polacy mają szansę na zwycięstwo, chociaż trudny przeciwnik.