Counter Strike: GO
25.05.2018 14:03

Virtus.pro pokonuje Heroic w kwalifikacjach do ESL One Cologne !

Pierwszym przeciwnikiem Virtus.pro w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2018 był duński zespół Heroic.

ESL One Cologne kwalifikacje: Virtus.pro pokonuje Heroic 2:1

Słaba pierwsza mapa i wygrana Heroic

Pierwszą mapą meczu Virtus.pro z Heroic był Nuke. Polski zespół rozpoczął po stronie atakującej. Runda pistoletowa została wygrana przez duńską drużynę, a po chwili to oni wyszli na prowadzenie, 3:0.  Virtusi zdobyli pierwszy punkt dopiero w piątej rundzie, 4:1.

Z każdą, kolejną rundą to Duńczycy okazali się być lepsi, którzy podwyższyli swój wynik, 7:2. Zespół Adama „Friberg” Friberga kontrolowali mecz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2 dla duńskiej formacji.

Po zmianie stronie, Virtus.pro wygrało rundę pistoletową i starali się powrócić do tego meczu. Jednak w końcówce meczu to gracze Heroic okazali się być lepsi i ostatecznie wygrali 16:12.

Jarosław „Pasha” Jarząbkowski razem ze swoją drużyną z wyniku 13:2, odrobili straty do swoich rywali, ale jednak to było za mało by pokonać swoich przeciwników.

Virtus.pro vs. Heroic 12:16 – Nuke

Dobra, wyrównana mapa pod koniec i zwycięstwo Polaków

Kolejną mapą był Cache. Polacy rozpoczęli to spotkanie po stronie broniącej i przegrali rundę pistoletową, ale później pomimo wygranej Heroic, Virtus.pro odpowiedziało wygraną rundę „pół eco”, 2:1.
Zespół z Polski wyszedł na prowadzenie 7:3 i miał kontrolę nad meczem. Jednak nie do końca, bo po chwili Duńczycy zrobili remis, 6:6, a następnie to oni byli drużyną, która wyszła na prowadzenie, 6:7.

Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Virtus.pro 8:7.

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrał polski zespół, 9:7 i wyszedł na prowadzenie, chociaż w pewnym momencie zespół Friberga powrócił do meczu, 10:13. Pod koniec spotkania, Virtus.pro i Heroic mieli wynik remisowy, 14:14, Virtusi wyszli na prowadzenie, 15:14.

To właśnie Virtus.pro wygrało z Heroic wynikiem 16:14.

Virtus.pro vs. Heroic 16:14 – Cache

Całkowita dominacja ze strony Virtus.pro na Dust 2

Trzecią i decydującą mapą był Dust2. Polacy zaczęli po stronie atakującej, wygrywając rundę pistoletową i wychodząc na wysokie prowadzenie, 10:1. Duńczycy nie potrafili przeciwstawić się Polakom, natomiast zawodnicy z Polski mieli kontrolę nad mapą i nad spotkaniem.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:1 dla Virtus.pro !

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrała drużyna z Polski, 15:1 a po chwili wygrali kolejną rundę, 16:1.

Virtus.pro vs. Heroic 16:1 – Dust2