Split lato 2018
League of Legends
24.05.2018 13:37

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas na naładowanie baterii dla zawodników i sztabów szkoleniowych oraz okazja na roszady w składzie, by zwiększyć swoje szanse na sukces w nadchodzącym splicie. Do tej pory letnie rozgrywki zaczynały się na przełomie maja i czerwca. W tym roku na start lig EU i NA LCS przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Split lato 2018 w EU LCS

Split lato 2018 rozpocznie się w Europie w piątek 15 czerwca, o godzinie 18:00, spotkaniem pomiędzy Vitality i Splyce. Jest to okazja na rewanż dla drużyny Vitality, która przegrała walkę o 3. miejsce w poprzednim splicie właśnie z ekipą Splyce.

W pierwszej kolejce nie zabraknie też hitowych pojedynków. Poza już wspomnianym pierwszym spotkaniem na zakończenie kolejki czeka nas rewanż za spotkanie półfinałowe pomiędzy G2 i Splyce. Warto też zwrócić uwagę na takie drużyny jak Misfits, którzy jako jedyna drużyna z wynikiem 8:10 nie weszła do fazy play-off, oraz na Unicorns of Love, którzy po raz pierwszy w swojej historii muszą się podnieść po splicie, w którym nie zakwalifikowali się do fazy play-off.

Split lato 2018 w NA LCS

Zgodnie z tradycją Amerykanie rozpoczną zmagania dzień później, czyli w sobotę 16 czerwca, o godzinie 23:00 czasu polskiego. Rozgrywki NA LCS ruszą z wysokiego C, ponieważ już na starcie będziemy mogli obejrzeć pojedynek finalistów ubiegłego splitu, 100 Thieves z Team Liquid.

Nie będzie to też koniec emocji w pierwszej kolejce splitu. Zaraz po tym spotkaniu czeka nas kolejna odsłona rywalizacji poprzedzającej powstanie ligi NA LCS, czyli pojedynek TSM vs CLG. Co więcej, zobaczymy też starcia pomiędzy drużynami, które występowały w na wiosnę w fazie play-off. Clutch Gaming (4. miejsce w poprzednim splicie) podejmie zarówno Cloud 9 (ćwierćfinalista w poprzednim splicie), jak i Echo Fox (3. miejsce w poprzednim splicie).

Pełny harmonogram rozgrywek zarówno EU, jak i NA LCS znajdziecie tutaj.