Counter Strike: GO
19.05.2018 21:13

ESL Pro League Season 7 – kogo zobaczymy w finale?

Walka o półfinały na lanowych finałach ESL Pro League za nami. Kto wyszedł zwycięsko, a kto musiał pożegnać się z turniejem?

W ESL Pro League Season 7 dobiega końca, jaki mecz będziemy oglądać w finale?

Dzień zaczęliśmy od pojedynku Mousesports kontra Liquid. Pierwszą mapą, którą wybrała drużyna „Myszy” był Mirage. Tutaj obejrzeliśmy naprawdę zaciętą walkę. Obie ekipy walczyły ramię w ramię i do samego końca nie mogliśmy przewidzieć wyniku. Pomimo trzech punktów mapowych dla Liquid zobaczyliśmy dogrywkę. Dopiero druga jej odsłona wyłoniła zwycięzcę, którym okazał się amerykański miks. Drugą mapą jaką zaprezentowali nam zawodnicy był de_dust2. Tutaj Luqid zmiażdżyło przeciwnika, a pojedynek należał do jednych z najbardziej jednostronnych na tym turnieju. Wynik 16:4 nie dawał złudzeń, kto jest lepszą drużyną.

Drugi ćwierćfinał miał bardzo podobny przebieg co jego poprzednik. Pierwszą mapą rozgrywaną pomiędzy FaZe, a SK Gaming był Overpass. Europejska drużyna pokazała od samego początku, kto jest silniejszy. W pewnym momencie tablica wyników wskazywała 7:0 dla drużyny FaZe. Późniejsza faza spotkania nie była aż tak jednostronna i SK próbowało przejąć nieco inicjatywę. Niestety drużyna „Karrigana” okazała się zbyt mocna i zwyciężyła pierwszą mapę wynikiem 16:13. Po krótkiej przerwie na serwerze pojawił się Mirage. Tutaj zawodnicy SK Gaming nie mieli już nic do powiedzenia. Gigantyczna przewaga wypracowana od samego początku przez FaZe nie pozwoliła podopiecznym „Fallena” na podjęcie walki. Finalnie mapa zakończyła się wynikiem 16:5 dla drużyny FaZe Clan.

Przypominam, że aktualnie rozgrywany jest półfinał pomiędzy drużynami NaVi oraz Liquid, który obejrzeć możecie na kanale ESL Polska. Bezpośrednio po tym pojedynku zobaczymy walkę o finał pomiędzy duńskim Astralis oraz FaZe Clanem.