Counter Strike: GO
15.05.2018 10:00

Wtorkowe mecze Polaków

Już dzisiaj swoje mecze na międzynarodowych turniejach rozegrają: Tempo Storm, AGO Esports, x-kom team, Team Kinguin oraz Pride.

14:00 Tempo Storm vs Team LDLC

Jako pierwsi swój pojedynek w kwalifikacjach do GG.BET Majestic rozpocznie Paweł „innocent” Mocek. Jego Tempo Storm po wczorajszej porażce 2:0 z Kinguin nadal ma szansę na awans do dalszego etapu, jednak nie mogą już sobie pozwolić na żadne potknięcie. LDLC po zmianach, kiedy przyszli do nich François „AmaNEk” Delauney oraz David „devoduvek” Dobrosavljevic wyraźnie obniżyła loty. To już nie jest ta sama drużyna, która jeszcze niedawno walczyła w ESL Pro League. Tempo Storm, mimo iż jest to świeży zespół, jeszcze nie do końca ze sobą zgrany, będzie zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu. Miejmy nadzieję, że Polak pociągnie swoją drużynę do zwycięstwa i zachowa szansę na dalszą walkę w tym turnieju. Mecz odbędzie się w formacie BO3, rozpocznie o godzinie 14:00 oraz będzie można go obejrzeć na kanale E-frag TV w serwisie Twitch.

14:00 AGO Esports vs GODSENT

W tym samym czasie swoje spotkanie rozegra AGO Esports w finale Fusion.bet Masters. Polska drużyna z łatwością rozprawiła się wczoraj z Red Reserve i powalczy o siedem tysięcy dolarów oraz drugie trofeum w przeciągu trzech dni. GODSENT to jednak wymagający przeciwnik stawiany w roli faworyta w tym pojedynku. Szwedzka drużyna prezentuje się znakomicie pod względem gry drużynowej i ma mocno skill’owych zawodników w swoich szeregach. Przede wszystkim Ludvig „Brollan” Brolin, który ma zaledwie 15 lat i jest uważany za największy talent CS’a. Naszych rodaków czeka trudne zadanie, jednak na ostatnich ESL Mistrzostwach Polski pokazali, że potrafią grać w Counter’a i z aktualną formą mogą stawić opór każdej drużynie na świecie. Spotkanie odbędzie się w formacie BO3, rozpocznie o godzinie 14:00 i będzie można go obejrzeć na kanale KXN w serwisie Twitch.

19:00 x-kom team vs Tricked

Kolejny pojedynkiem z udziałem Polaków będzie mecz x-kom team’u w Legend Series #5. Polska drużyna będzie chciała polepszyć sobie humory po przegranym meczu z PACT w walce o slota w ESEA MDL i zgarnąć trzy punkty w tym spotkaniu. Aktualna sytuacja Polaków w tabeli jest bardzo dobra. Na swoim koncie mają narazie tylko jedną porażkę oraz trzy zwycięstwa. Wygrana w tym spotkaniu umożliwi im wskoczenie na miejsce premiowane awansem do dalszej fazy turnieju. Jednak duńska formacja Tricked, mimo iż nie są stawiani w roli faworyta, będzie chciała ciągnąć dalej swoją passę zwycięstw. Spotkanie odbędzie się w formacje BO2, rozpocznie o godzinie 19:00 oraz będziemy mogli go obejrzeć na kanale ELC Gaming w serwisie Twitch.

20:00 Team Kinguin vs ENCE

Jeszcze x-kom nie skończy swojego meczu, a Team Kinguin już rozpocznie bój o kolejne zwycięstwo w kwalifikacjach do GG.BET Majestic. Polacy pokonując Tempo Storm zrobili duży krok w stronę awansu do następnej fazy zawodów. Jeśli wygrają z formacją prowadzoną przez Aleksi’ego „allu” Jalli’ego, będą już o krok od swojego celu. Jednak fińska drużyna ostatnio prezentuje się znakomicie. Pokonywali takie zespoły jak Vega Squadron, AGO Esports czy Team LDLC. Pokazują, że chcą z przytupem wkroczyć na międzynarodową scenę i dać radość swoim kibicom. Pingwiny muszą przygotować się na ciężki pojedynek, jednak udowadniali nie raz, że potrafią stawić czoła największym trudnością i wyjść z nich zwycięsko. Mecz odbędzie się w formacie BO3, rozpocznie o godzinie 20:00 a transmitowany będzie na kanale E-frag TV w serwisie Twitch.

20:40 Pride vs Nexus

Dzień z polskimi drużynami zakończy nam Pride swoim kolejnym meczem w Legend Series #5. Po transferze Jacka „minise’a” Jeziaka i Pawła „reatz’a” Jańczaka do Kinguin, gra Orłów nie powala, jednak ostatnio zaczynają wracać na dobre tory. Ich przeciwnicy to solidna drużyna zajmująca miejsce w czubie tabeli. Ostatnie spotkanie tych ekip zakończyło się zwycięstwem rumuńskiej formacji. Polacy będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby stawić czoła lepszej drużynie. Miejmy nadzieję, że drużyna Macieja „Luz’a” Bugaja zostawi serce na serwerze i zdobędą punkty w tym trudnym spotkaniu. Mecz odbędzie się w formacie BO2, rozpocznie o godzinie 20:40 i obejrzeć je będziemy mogli na kanale ELC Gaming w serwisie Twitch.