Illuminar Gaming
League of Legends
14.05.2018 12:25

ESL Mistrzostwa Polski Sezon 16 | League of Legends | Illuminar Gaming dominuje w finale

Mimo że wzrok całego świata skierowany jest na MSI, Polscy fani mieli jeszcze jedną atrakcję w weekend. W Katowicach odbywały się mistrzostwa polski w League of Legends gdzie finaliści EU Masters, Illuminar Gaming, chcieli udowodnić, że ich ostatni sukces nie jest dziełem przypadku i tytuł najlepszej drużyny w kraju należy się właśnie im.

Illuminar Gaming vs Szata Maga+6

To był finał, który wszyscy chcieliśmy zobaczyć. Starcie pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami w fazie grupowej, które bez większych problemów pokonały swoich rywali w półfinale. Były też dodatkowe smaczki takie jak to, że drużyna Szata Maga została założona przez Kikisa, obecnego junglera Illuminar Gaming. Oznaczało to dodatkowe emocje i jeszcze większą stawkę pojedynku.

Mapa 1 i 2

Tutaj nie mam się nad czym rozpisywać. IGH rozbili w pył swoich rywali. Pierwsze starcie trwało tylko 25 minut a zawodnicy Illuminar mieli całkowitą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Szata Maga nie tracili nadziei i druga gra wyglądała już lepiej. Tym razem nie widzieliśmy już Renektona na topie jako próba zdominowania Orna i uzyskania przewagi w ten sposób. Jednak nawet grając bardziej standardowo wicemistrzowie Europy byli poza zasięgiem swoich oponentów. Po niecałej godzinie spędzonej na „Summoner’s Rift” Illuminar Gaming prowadzili 2:0 i potrzebowali już tylko jednego zwycięstwa do tytułu mistrzów polski.

Mapa 3

Najbardziej wyrównane starcie pomiędzy dwoma drużynami. Momenty rozluźnienia ze strony IGH pozwoliły ekipie Szaty Maga na pozostanie w grze przez dłuższy czas. Jednak przewaga Illuminar była cały czas bardzo wyraźna. Po 38 minutach SzM musiała uznać wyższość Illuminar Gaming, którzy obronili tytuł mistrzów Polski.

Pamiętajmy, że obie drużyny dzięki zajęciu pierwszego i drugiego miejsca zagrają w letniej edycji EU Masters. Zwycięskie IGH zagwarantowało sobie miejsce w fazie głównej turnieju, natomiast Szata Maga zacznie od fazy play-in.

Illuminar Gaming vs Szata Maga+6 3:0