Counter Strike: GO
14.05.2018 10:00

Poniedziałek z Team Kinguin i AGO Esports

Już dzisiaj Team Kinguin zmierzy się z drużyną Tempo Storm w kwalifikacjach do GG.BET Majestic oraz z KPI w kwalifikacjach do Adrenaline Cyber League 2018, natomiast AGO Esports zagra z Red Reserve w Fusion.bet Masters. 

16:00 AGO Esports vs Red Reserve 

Świeżo upieczeni zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski podejmą szwedzki team Red Reserve w turnieju Fusion.bet Masters. To już półfinał tych rozgrywek, którego zwycięzca zagra z GODSENT o siedem tysięcy dolarów. Polacy są murowanymi kandydatami do wygrania w tym spotkaniu, jednak ostatni pojedynek obu ekip zakończył się zwycięstwem szwedzkiej formacji. Mimo to, są w nie najlepszej formie. W swoich ostatnich meczach ulegli ALTERNATE aTTaX oraz Nexus. Obie te drużyny nie są potęgami w świecie Counter Strike’a. Drużyna Damiana „Furlana” Kisłowskiego nie może jednak lekceważyć rywala. Szwedzi pokazują się z bardzo dobrej strony pod względem indywidualnym, a w grze drużynowej również są nie najgorsi. Miejmy nadzieję, że nowe trofeum pociągnie naszych rodaków do zwycięstwa w tym spotkaniu i że to właśnie ich zobaczymy w wielkim finale. Spotkanie odbędzie się w formacie BO3, rozpocznie się o godzinie 16:00, a obejrzeć je będziemy mogli na kanale UCC Studio w serwisie Twitch. 

17:00 Team Kinguin vs Tempo Storm

Natomiast aktualni wicemistrzowie ESL Mistrzostw Polski podejmą nową drużynę Pawła „innocent’a” Mocka w pierwszym meczu kwalifikacji do GG.BET Majestic. Zawody dopiero się zaczynają i póki co są w fazie grupowej. Polska drużyna poza Tempo Storm, będzie musiała pokonać jeszcze LDLC oraz ENCE, ponieważ tylko zwycięzca grupy awansuje do fazy pucharowej. Na papierze, dzisiejszy przeciwnik Pingwinków jest najsolidniejszy z całego grona. Nasi rodacy będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby zatrzymać swoich przeciwników, a przede wszytkim Kevina „HS’a” Tarna, który ostatnio imponuje formą. Przewagą polskiego zespołu może być fakt, że ich rywale dopiero od niedawna trenują w aktualnym składzie i na pewno nie mają jeszcze zbyt obszernego map pool’u. Spotkanie odbędzie w formacie BO3, rozpocznie się o godzinie 17:00, a obejrzeć je będzie można na kanale E-frag TV w serwisie Twitch. 

20:00 Team Kinguin vs KPI

Kolejne spotkanie drużyna Wiktora „Taza” Wojtasa rozegra w kwalifikacjach do Adrenaline Cyber League, a więc turnieju, który odbędzie się w Moskwie, a w którym są już takie drużyny jak SK Gaming czy Virtus.Pro. Dzisiaj podejmą KPI, która jest mieszanką narodowościową. W ich składzie znajdziemy Słowaka, Hiszpana, a nawet gracza z Wenezueli. Polacy są zdecydowanymi faworytami tego spotkania, ale nie mogą poczuć się zbyt pewnie, ponieważ ich rywale już nie raz pokonywali wyżej notowane zespoły, m. in. Team Spirit. Przede wszystkim Pingwiny muszą uważać na Victora „xikii’ego” García’e oraz na Petera „shhhack’a” Beleja, którzy ostatnimi czasy ciągną swoją drużynę po zwycięskim szlaku. Na korzyść Team’u Kinguin przemawia doświadczenie, ponieważ ich rywale dopiero stawiają nieśmiałe kroki na międzynarodowej scenie. Spotkanie odbędzie się w formacie BO3, rozpocznie o godzinie 20:00, a transmitowane będzie na kanale EPICENTER w serwisie Twitch.