Counter Strike: GO
13.05.2018 15:23

PACT sprawia niespodziankę i wygrywa w meczu z x-kom’em zgarniając slota w ESEA MDL

PACT zaskoczyło wszystkich i po trzymapowym pojedynku pokonało wyżej notowane x-kom team i to oni zagrają w najbliższym sezonie ESEA MDL.

x-kom team 1:2 PACT

Mirage: 19:17

Pierwszą mapą tego pojedynku był wybrany przez x-kom team Mirage. PACT po wygranej rundzie nożowej, wybrało dla siebie stronę CT, co poskutkowało wygraną rundą pistoletową. Pierwszy full padł łupem drużyny Karola „Tecka” Kapczyńskiego, tak samo jak kolejne dwie rundy. W późniejszym etapie meczu oglądaliśmy sytuację „runda za rundę” i pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 8:7 dla x-kom’u. W drugiej części spotkania pistoletówka została wygrana przez Patryka „Papitka” Fabrowskiego i spółkę, jednak przegrana runda force mocno podcięła im skrzydła i PACT wygrało 5 rund z rzędu. Potem w końcu ujrzeliśym przebudzenie x-kom’u, który jako pierwszy zdobył piętnastą rundę. Drużyna Kacpra „Darko” Ściery wytrzymała presję i doprowadziła do dogrywki. Tutaj już x-kom pokazał, kto jest bardziej doświadczoną drużyną i wygrali zmagania na mapie Mirage 19:17.

Nuke: 8:16

PACT jako drugą mapę tego spotkania wybrało Nuke. W pistoletówce x-kom, który zaczął mecz jako strona broniąca, umiejętnie poradziło sobie z graczami drużyny przeciwnej i wpisało pierwsze oczko na swoje konto. PACT odpowiedziało bardzo szybko, ponieważ już w rundzie force, którą wygrali podobnie jak dwie następne rundy. Cała pierwsza połówka meczu wyglądała dla drużyny Karola „Tecka” Kapczyńskiego tragicznie, ponieważ wygrywali jedną rundę i przegrywali kolejną, przez co cały czas byli resetowani ekonomicznie. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:4. Drugą połówkę PACT zaczęło od wygrania pierwszych trzech rund, przez co wygrana na tej mapie była na wyciągnięcie ręki. Potem jednak x-kom obudził się i zaczął zdobywać rundy, lecz było już zdecydowanie za późno i przegrali rywalizacją na Nuke 8:16.

Train: 4:16

Mapą, która miała zadecydować o tym, kto zagra w najbliższym sezonie ESEA MDL był Train. Obie drużyny bardzo chciały zdobyć tego slota, więc już na samym początku meczu oglądaliśmy sytuację „runda za rundę”. Przy wyniku 3:3, grające po stronie antyterrorystów PACT zaczął odskakiwać rywalom i taki stan rzeczy trwał już do końca pierwszej połówki, która zakończyła się wynikiem 11:4. W drugiej części tego pojedynku, Drużyna Kacpra „Darko” Ściery poszła za ciosem, wygrała pistoletówkę jak i kolejne cztery rundy, przez co wygrali starcie na mapie Train wynikiem 16:4.

Wynik spotkania dla większości fanów e-sportu jest zaskakujący. Większość spodziewało się zwycięstwa x-kom’u, lecz PACT pokazało się ze swojej najlepszej strony. Na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje Michał „Molsi” Łącki, który łącznie na wszystkich trzech mapach osiągnął K/D ratio na poziomie 1,54. Jego fenomenalna dyspozycja zapewniła drużynie miejsce w ESEA MDL, gdzie są już takie zespoły jak Virtus.Pro, Team Kinguin, Team Envyus czy Godsent. Jestem bardzo ciekaw, jak wypadną na tle tak dobrych drużyn i czy dadzą radę w starciu z takimi rywalami.