Który skill jest najczęściej maxowany jako pierwszy?
League of Legends
17.05.2018 16:05

Który skill jest najczęściej maxowany jako pierwszy?

Każdy z nas zaczynając przygodę z League of Legends, napotykał na swojej drodze pewnego rodzaju zagwozdki. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie przyznawał punktów umiejętności w losowej kolejności.

Z czasem przychodzi progres.

Gracze niebędący już nowicjuszami wiedzą, że najbardziej efektywnym wykorzystaniem tego elementu gry jest przyznawanie pkt. umiejętności w jeden skill.

To, którą z umiejętności będziemy maxować zależy od wielu czynników. Może być to zmniejszający się cooldown, ilość zyskanych obrażeń itd. Wszystko w zasadzie zależy od bohatera, którym gramy.

Zestawienie procentowe.

Na podstawie danych ze strony op.gg przygotowałem procentowe zestawienie, które ze skillów (Q,W,E) są maxowane jako pierwsze. Procenty zostały skrócone do dwóch miejsc po przecinku.

I tak oto:

  • Umiejętności pod “Q” są maxowane jako pierwsze na 69,71% championów.
  • Umiejętności pod “W” są maxowane jako pierwsze na 12,67% championów.
  • Umiejętności pod “E” są maxowane jako pierwsze na 17,60% championów.

Wnioski są oczywiste. Zresztą jakby nie patrzeć, to właśnie z umiejętnością “Q” kojarzymy większość championów. Kochane przez nas postacie takie jak Ahri, Ezreal, czy Yasuo bez swojej umiejętności “Q” straciłyby cały swój urok.

Może jest to na tyle utożsamiona z postacią umiejętność, że dzięki temu utożsamieniu jest maxowana jako pierwsza. Czy to właśnie to, skłania nas do takiego, a nie innego priorytetyzowania umiejętności? Raczej nie, ale może powstanie kiedyś na ten temat osobny artykuł.