World of Warships
13.05.2016 18:18

Wargaming wspiera inicjatywę Noc Muzeów

Wargaming ma przyjemność poinformować, że ponownie łączy siły z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w ramach inicjatywy Noc Muzeów. Tak więc ponownie zapraszamy do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni na pokaz filmu o ORP Błyskawica, wspólną grę w World of Warships i moc innych atrakcji.

Tym razem spotykamy się ze społecznością graczy skupionych wokół gry World of Warships w ramach inicjatywy Noc Muzeów. W sobotę, 21 maja, w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1 zaczynamy spotkanie o godzinie 18.00 pokazem premierowym filmu z cyklu „Inside the ships”, którego tematem będzie okręt polskiej Marynarki Wojennej, niszczyciel klasy „Grom”, ORP Błyskawica! Zwiastun można obejrzeć poniżej.

Następnie na odwiedzających czekać będzie wojskowa ciężarówka MGT-20 ze stanowiskami do wspólnej gry w World of Warships i związane z tym liczne konkursy, nagrody i upominki. Będzie można również zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej, jak również okręt ORP Błyskawica. Noc Muzeów to również dobra okazja do poznania się z pracownikami firmy Wargaming oraz współpracownikami społeczności. Serdecznie zapraszamy!

O Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Założone w 1953 roku, rozpoczęło działalność w niewielkiej willi, usytuowanej w sąsiedztwie Bulwaru Nadmorskiego. Powstała wówczas ekspozycja plenerowa uzbrojenia morskiego i wyposażenia okrętowego. Do 2007 roku integralną częścią Muzeum były niszczyciele: początkowo ORP Burza, a później ORP Błyskawica. Od 28 listopada 2012 roku Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, w którym prezentowane są eksponaty związane z historią i tradycjami polskiej Marynarki Wojennej. Strona oficjalna –  www.muzeummw.pl.

żródło: informacja prasowa