Counter Strike: GO
09.05.2018 15:35

AGO Esports poznało pierwszego rywala o utrzymanie w ESL Pro League !

Długo trzeba było czekać na rozstrzygnięcie meczu i poznanie dzisiejszego rywala polskiego zespołu AGO Esports.

AGO Esports zagra z Windigo Gaming w swoim wieczornym spotkaniu

W meczu BIG vs. Windigo Gaming było bardzo ciekawie. Na pierwszej mapie Overpass,  niemiecka organizacja poradziła sobie z bułgarską, wygrywając z nimi 16:8. Wydawało się, że zespół z Niemiec poradzi sobie także na mapie drugiej, czyli Train ale tam drużyna prowadzona przez Teodora „Spellan” Todorova zagrała rewelacyjnie. Pierwsza połowa zakończyła się pozytywnym wynikiem dla nich, aż 14:1. Po zmianie stron, nic się nie zmieniło zespołu Johannesa „Tabes” Wodarza i razem z kolegami przegrał mapę 1:16.

Decydującą mapą był wprowadzony niedawno po długiej przerwie, nowy Dust 2. Po pierwszej połowie niemiecka formacja wygrywała 11:4, więc o wiele lepsza gra niż na drugiej. W drugiej połowie, Bułgarzy mieli problem z przeciwstawieniem się swoim rywalom, chociaż w końcówce meczu dali o sobie znać, ale to nie wystarczyło, żeby ostatecznie odnieść zwycięstwo.

Z tego, co widziałem w historii zespołu Windigo Gaming oraz AGO Esports to grali ze sobą dokładnie 8 razy:
1. Podczas StarLadder i-League StarSeries Season 5 – 3 razy z czego 2 razy to polski zespół był lepszy
2. Podczas Hellcase Cup 7 i tutaj bułgarska formacja okazała się być lepszą
3. Podczas LOOT.BET Nations Elite Esports Cup – 3 razy wygrała polska drużyna a 1 raz bułgarska

Patrząc na historie obu zespół w swoich starciach, lepiej prezentuje się zespół podopiecznych Mikołaja „Minir0x” Michałowa, oby podtrzymali tę passę i dzisiaj ponownie okazali się lepsi od swoich rywali z Bułgarii.