Flash Wolves vs Gambit Esports
League of Legends
08.05.2018 13:12

MSI 2018 Play-in runda druga | Flash Wolves vs Gambit Esports

Faza play-in turnieju MSI zakończy się pojedynkiem Flash Wolves vs Gambit Esports. Stawką jest wejście do fazy głównej turnieju i reprezentowanie swojego regionu na jednym z dwóch największych turniejów na świecie.

Flash Wolves

Wilki od 2016 roku kompletnie zdominowały rozgrywki w lidze LMS. Wygrali oni ostatnie 5 splitów z rzędu, będąc również najlepszą lub drugą najlepszą drużyną w fazie zasadniczej rozgrywek. Na MSI rok temu doszli oni do półfinału, który przegrali 0:3 z późniejszymi zwycięzcami turnieju SKT T1. Zdecydowanie gorzej poszło wilkom na mistrzostwach świata. Zajęli oni ostatnie miejsce w grupie D, wygrywając tylko jeden mecz.

Teraz powracają na międzynarodową scenę w zmienionym składzie. Odszedł ich wieloletni jungler Karsa, który był jedną z gwiazd drużyny. Na jego miejsce przyszedł Moojin, którego fani mogą kojarzyć z europejskiej Challenger Series gdzie występował w 2017 roku w barwach drużyny Read Bull’a. Ciężko powiedzieć czy jest to duży cios dla ekipy Flash Wolves, gdyż Moojin w swoim pierwszym splicie został wybrany najlepszym zawodnikiem w lidze na swojej pozycji. Pozostaje nam teraz obserwować, jak poradzi on sobie z presją na międzynarodowej scenie. Oprócz Moojina do drużyny dołączył również top laner Hanabi, który zajął miejsce w wyjściowej piątce kosztem związanego od lat z drużyną Flash Wolves, MMD.

Gambit Esports

Pisaliśmy też o drużynie Gambit tutaj. Gdyby nie ich porażka z Ascension Gaming moglibyśmy wypowiadać się o Rosjanach w samych superlatywach. Chociaż musimy mieć na uwadze, że mogli oni po prostu zlekceważyć rywala, który po pierwszych trzech spotkaniach wyglądał bardzo słabo.

Musimy też wziąć pod uwagę, że po tym, jak w 2016 roku na mistrzostwach świata Albus Nox Luna zaskoczyli wszystkich, wychodząc z grupy kosztem CLG oraz G2 zespoły z regionu CIS nie osiągają dobrych wyników na międzynarodowych turniejach. Na MSI rok temu Virtus.pro zajęli 3. miejsce w grupie, a na mistrzostwach świata Gambit przegrali wszystkie swoje spotkania.

Flash Wolves vs Gambit Esports

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego Flash Wolves powinni pokonać oponentów z Rosji. Jednak nie wyobrażam sobie, by Gambit, nie postawili naprawdę twardych warunków. To powiedziawszy, obstawiam wynik 3:1 dla wilków, jednak gry powinny być wyrównane.