Counter Strike: GO
07.05.2018 20:01

AGO Esports z awansem do StarLadder i-League StarSeries Season 5!

AGO Esports zagrało w półfinale kwalifikacji do StarLadder i-League StarSeries Season 5. Ich przeciwnikami była duńska formacja North.

AGO Esports pokonało po trzech mapach North 2:1

Bardzo dobra gra AGO Esports na mapie Overpass

Pierwszą mapą meczu półfinałowego był Overpass. Polacy rozpoczęli po stronie atakującej. Zespół prowadzony przez Mateusza „TOAO” Zawistowskiego wygrał rundę pistoletową, 1:0 a po chwili podwyższył wynik jeszcze bardziej, 6:0. Dopiero wtedy duńska formacja odpowiedziała, 6:1. Wtedy też mecz się bardziej rozwinął, gdyż na początku dominował zespół z Polski, ale później Duńczycy powracali do meczu i w zasadzie to im się udało, ponieważ z bardzo niekorzystnego wyniku, pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 9:6 dla AGO Esports.

Druga połowa meczu to przegrana runda pistoletowa przez polską formację, a to wykorzystał zespół Mathiasa „MSL” Lauridsena, który zbliżył się do Polaków ze swoim wynikiem a po chwili był remis, 9:9.

Końcówka meczu była dość wyrównana, chociaż z lekką przewagą zespołu Damiana „Furlan” Kisłowskiego. Wydawało się, że to już będzie koniec spotkania, ale przeciwnicy dali o sobie znać i wygrali dodatkowe trzy rundy, ale to było za mało by ostatecznie odnieść zwycięstwo.

AGO Esports vs. North 16:13

Ciężka gra AGO Esports na drugiej mapie, wysoka porażka z North 0:16

Drugą mapą było Inferno. Zawodnicy z Polski rozpoczęli po stronie atakującej, ale w rundzie pistoletowej to North okazało się być lepsze, 1:0. Po wygraniu pierwszej rundy, duńska formacja wygrała kolejne cztery rundy, 5:0. Nie wyglądało to dobrze z polskiej strony, tym bardziej że North powiększało swoją przewagę, 8:0.

W tym momencie, Polacy zdecydowali o przerwie dla swojego zespołu. Po przerwie, nic się nie zmieniło, a wynik był bardzo niekorzystny dla Polaków, 10:0. Przy wyniku 12:0, zespół z Polski wziął ponownie przerwę, ale ta nie dała rezultatów, 13:0.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:0 dla North

Druga runda pistoletowa zakończyła mecz.

AGO Esports vs. North 0:16 – Inferno

Po przegranej 16:0 przez AGO Esports, przyszedł czas na ostateczną i decydującą mapę, którą był Mirage. Polacy zaczęli tę mapę po stronie atakującej. W rundzie pistoletowej, lepsi okazali się być zawodnicy z Polski, 1:0. W kolejnych dwóch rundach to North było lepsze, zremisowali żeby po chwili wyjść na prowadzenie, 1:3. Początek ponownie należał do North, 1:5. W końcu, powróciły siły w drużynie AGO, którzy zaczęli powracać do meczu, wygrywając cztery rundy z rzędu, 8:5.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla zespołu North.

Druga runda pistoletowa została wygrana przez Duńczyków, 10:6. W drugiej połowie, duński zespół wyszedł na prowadzenie, ale polska formacja odrabiała straty do swoich rywali, 13:9. AGO Esports po zdobyciu 10 rundy, miało szansę na zbliżenie się do North, 13:11. I mieliśmy remis, 13:13.

Końcówka meczu