EVOS Esports vs SuperMassive eSports
League of Legends
07.05.2018 13:13

MSI 2018 Play-in runda druga | EVOS Esports vs SuperMassive eSports

Druga runda fazy play-in na tegorocznym MSI zacznie się pojedynkiem pomiędzy najlepszą drużyną z nowo utworzonej ligi VCS (Wietnam) a zwycięzcą grupy B. Przed nami emocjonujące starcie: EVOS Esports vs SuperMassive eSports.

EVOS Esports

EVOS zakwalifikowali się do pierwszego sezonu Wietnamskich rozgrywek League of Legends wygrywając turniej kwalifikacyjny w grudniu zeszłego roku. Nie powinno to być duże zaskoczenie dla fanów, którzy pamiętają MSI 2017. W składzie EVOS są dwaj zawodnicy, StarkSlay, którzy jeszcze w barwach GIGABYTE Marines zszokowali świat swoim występem na tamtym turnieju.

EVOS fazę zasadniczą sezonu VCS zakończyli na pierwszym miejscu, przegrywając tylko dwie serie w 5. tygodniu rozgrywek. Zapewniło im to bezpośredni awans do finału, w którym zmierzyli się z GYGABYTE Marines. Po bardzo wyrównanym pojedynku Stark oraz Slay pokonali swoją dawną drużynę 3:2 i zapewnili sobie udział w tegorocznym turnieju Mid Season Invitational.

Gdybym miał scharakteryzować tę drużynę, to przypomina mi stylem drużyny z ligi chińskiej. Na pewno nie stronią oni od team fightów, ale są też w stanie grać wolniej i w sposób bardziej kontrolowany. Pokazali też, że potrafią wytrzymać presję wyniku i porażki co udowodnili w finale VCS. W tej chwili wyglądają jak drużyna z górnej połowy LCS-a, ale czy byliby w stanie wygrać całe rozgrywki w Europie, czy Stanach Zjednoczonych? Trudno powiedzieć. Na razie zobaczmy, jak poradzą sobie w spotkaniu z SuperMassive.

SuperMassive eSports

O SuperMassive pisaliśmy więcej tutaj. W tym sezonie zdecydowanie zdominowali oni swoje krajowe rozgrywki, kończąc rundę zasadniczą z wynikiem 26:2 oraz wygrywając gładko oba mecze w fazie play-off 3:1. Po fazie grupowej możemy powiedzieć o nich dużo dobrego. Wyglądają na kompetentną i mocną drużynę. Nie przegrali żadnego meczu poza ostatnim, przeciwko KaBum, gdzie wiadome było, że Turcy wyjdą już z grupy. Jeśli chcecie zobaczyć typową grę z Brązu 5, rozegraną na międzynarodowym turnieju, możecie to zrobić tutaj.

EVOS Esports vs SuperMassive eSports

Co się stanie, kiedy obie te drużyny staną naprzeciw siebie? Ciężko to ocenić. Wątpię by któraś ze stron, okazała się zdecydowanie lepsza od drugiej. O wszystkim w mojej opinii zadecyduje dyspozycja dnia.  Dlatego też przewiduję wynik 3:2, ale nie jestem w stanie wskazać faworyta.

Spotkanie EVOS Esports vs SuperMassive eSports odbędzie się jutro (wtorek, 8 maja) o godzinie 13:00. Linki do transmisji znajdziecie tutaj.