pierwsi faworyci
League of Legends
06.05.2018 22:50

Koniec fazy play-in MSI 2018. Turecka drużyna zaskoczeniem!

Dzisiaj, czyli 6 maja zakończyła się faza play-in na Mid Season Invitational 2018. Po prawie tygodniowych zmaganiach zostały wyłonione dwie drużyny.

Faza play-in na MSI 2018 miała wyłonić dwie drużyny. które między sobą walczyły o dojście do knockouts, czyli etapu, gdzie zmierzą się z zespołami, które zaprezentowały się nieco lepiej i nie musiały przechodzić play-inów. W tym etapie również zostaną wyłonione dwa składy, które dołączą do czterech najlepszych drużyn z Europy, Ameryki, Chin i Korei i powalczą w rozgrywkach grupowych.

Grupa A

Faworytami grupy A od samego początku byli Gambit Gaming, którzy przegrali tylko jedno spotkanie. Zaskoczeniem jest na pewno to, że owa przegrana była na Ascension Gaming, najsłabszą drużynę w grupie.

Grupa B

Tutaj najlepszą drużyną okazało się tureckie BAUSuperMassive eSports. Oni również przegrali tylko jeden mecz w swojej grupie. Reszta drużyn wypadła raczej przeciętnie.

Dalsze szanse na MSI

Oglądając mecze Gambit Gaming a zwławszcza BAUSuperMassive eSports, widać solidne składy, dobrych zawodników oraz mądre decyzje. Obie ekipy prezentują się na tyle mocno, by brać je pod uwagę w knockouts a nawet w fazach grupowych, gdzie będą mogli zmierzyć się z najlepszymi drużynami z większych regionów. W czasie play-in sporo osób zwróciło uwagę na turecką drużynę. Powstało na ich temat wiele artykułów, gdzie wszyscy zgodnie piszą, że są zaskoczeniem na MSI 2018. Zwycięstwa Gambit, rosyjskiej drużyny, nie są dla nikogo zadziwiające, od początku to oni wiedli prym we wszystkich meczach.

We wtorek i środę odbędą się kolejne mecze, gdzie obie te ekipy zmierzą się z Flash Wolves, drużyną, która w wiosennym splicie LMS wygrali 13 meczów, oraz EVOS Esport, najlepszej drużynie w VCS. Zapowiadają się ciekawe spotkania.