05.05.2018 19:27

Półfinały IEM Sydney zakończone – znamy finalistów

Dziś w godzinach popołudniowych rozstrzygnęły się półfinały turnieju Intel Extreme Masters Sydney 2018. Już jutro o godzinie 7:00 Astralis zmierzy się z FaZe Clan.

Dzień rozpoczęliśmy od pojedynku chińskiej formacji TyLoo z europejskim supermiksem FaZe Clan. Co ciekawe, na wszystkich trzech mapach ujrzeliśmy dokładnie ten sam wynik – 16:9. Z tym, że 2 mapy wygrane zostały przez FaZe, a jedna przez TyLoo. Nie możemy zatem powiedzieć by ten pojedynek był bardzo wyrównany. Mapa de_cache rozpoczęła się dla Chińczyków bardzo dobrze, w pewnym momencie tablica wyników wskazywała 7 do 1 na ich korzyść. Później niestety coś się popsuło i TyLoo było w stanie wygrać jedynie 2 rundy. Kolejna mapa to Inferno, tutaj z kolei azjatycka formacja pokazała klasę. Po wyrównanej pierwszej połowie, po przerwie zdominowali przeciwnika i przegrali jedynie 3 rundy. O tym kto zagra jutro w wielkim finale zadecydować miał Mirage. Pomimo wygrania pierwszych czterech rund TyLoo nie pokazało zbyt wiele i mimo usilnych starań powrotu do spotkania polegli.

Drugi mecz budził nadzieję na wyrównany pojedynek i walkę do samego końca. Jak się zaczęło? Od wygranej Astralis na de_dust2. 16:3. Trudno opisać przebieg tego spotkania. Duńczycy gdy tylko poczuli pewność siebie do samego końca nie dali nic zrobić graczom Mousesports. Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na de_inferno. Tutaj walka była bardzo wyrównana. Zacięte pojedynki nie dawały odetchnąć ani chwili. Po długiej batalii zakończonej dogrywką to „myszy” zgarnęły na swoje konto tę mapę. Decydujące starcie odbyło się na Cache’u. Wróciliśmy niestety do początków tego spotkania i wynik nie nadaje się do jakiegokolwiek streszczenia. 16:5 – nieco lepiej niż na Dust2, lecz nadal marnie.

Już jutro o godzinie 7:00 rozpocznie się wielki finał Intel Extreme Masters Sydney 2018 w formacie BO5, który możecie obejrzeć tutaj! Relację po zakończeniu spotkania będziecie mogli oczywiście przeczytać na łamach naszego portalu.