Royal Never Give Up vs EDward Gaming
League of Legends
27.04.2018 15:41

Wielki finał najbardziej niedocenianych na zachodzie rozgrywek. Royal Never Give Up vs EDward Gaming

Chińskie rozgrywki League of Legends (LPL) nie cieszą się dużą popularnością w Europie i Stanach Zjednoczonych. Na pewno nie pomaga im fakt, że w tym samym czasie możemy oglądać zmagania ich sąsiadów z Korei Południowej, którzy cieszą się mianem najlepszej ligi na świecie. Tym razem jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by obejrzeć starcie najlepszych chińskich drużyn w ostatnich dwóch latach. Już jutro o 10:00 naszego czasu starcie Royal Never Give Up vs EDward Gaming.

Rok 2016, wiosna

Wiosna należała do RNG. Obie drużyny trafiły do tej samej grupy w fazie zasadniczej sezonu. Royal zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu w grupie i trafił bezpośrednio do półfinału fazy play-off. Nie mogli być jednak pewni swego. Najpierw rozegrali bardzo wyrównany półfinał z drużyną WE (3:2) a później musieli zmierzyć się z EDG, którzy swój półfinał wygrali walkowerem. Na domiar złego w przedostatnim tygodniu rozgrywek pokonali RNG 2:1. W finale nie miało to jednak większego znaczenia. Royal rozbił EDG 3 do 1 i wygrał swoje pierwsze trofeum w historii.

Royal Never Give Up vs EDward Gaming 1:0

Rok 2016, lato

W lecie obie drużyny trafiły do różnych grup w fazie zasadniczej sezonu. Zarówno EDG, jak i RNG zdominowały rywalizację w swoich grupach. Co więcej EDG nie przegrało ani jednego meczu kończąc sezon 16:0 (32:5 w mapach). Obie ekipy trafiły bezpośrednio do półfinałów, które wygrały po zaciekłych bojach (3:2) z WE i IMAY. W samym finale lepsza okazała się drużyna EDG, która wzięła rewanż za porażkę w poprzednim splicie i ośmieszyła RNG wygrywając 3:0.

Royal Never Give Up vs EDward Gaming 1:1

Rok 2017, wiosna

Wiosna w 2017 wyglądała bardzo podobnie do tej sprzed roku, kiedy to zawodnicy Royalu wygrali swoją grupę a EDG zajęło 2 miejsce tym razem przegrywając rywalizację z WE. Oznaczało to, że tym razem obie drużyny spotkają się w półfinale. Wynik był taki jak przed rokiem w finale. RNG bez większych problemów pokonali rywali 3:1, ale nie wygrali rozgrywek. Zostali pokonani w finale 3:0 przez drużynę WE. Jednak w rywalizacji, o której dzisiaj rozmawiamy, wyszli na prowadzenie.

Royal Never Give Up vs EDward Gaming 2:1

Rok 2017, lato

Jeśli wiosna w 2017 roku była podobna do tej, w 2016, to lato było po prostu identyczne. Obie drużyny znów były w różnych grupach, które wygrały. Obie ekipy awansowały do półfinałów, które wygrały. Po raz kolejny oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:2. Dopiero finał napisał inną historię. Po dwóch pierwszych mapach wydawało się, że wszystko jest jasne. RNG prowadziło 2:0 i brakowało im już tylko jednego zwycięstwa, by sięgnąć po upragnione trofeum i pokonać rywala. Zawodnicy EDG mieli jednak inne plany. Wygrali oni następne trzy mapy i po raz kolejny w swojej historii zasiedli na chińskim tronie.

Royal Never Give Up vs EDward Gaming 2:2

Rok 2018, wiosna

Tym razem historia się nie powtórzyła. EDG wygrało swoją grupę, awansując bezpośrednio do półfinału, w którym bez większych problemów pokonało Rogue Warriors 3:1. RNG natomiast zdecydowanie obniżyło w tym sezonie loty zajmując dopiero 3 miejsce w swojej grupie. Oznaczało to, że musieli oni zacząć fazę play-off od pierwszej rundy. Bez problemów doszli oni aż do półfinału, w którym zmierzyli się z faworyzowanym Invictus Gaming. Po ciężkim i wyczerpującym pojedynku zawodnicy RNG wyszli zwycięsko z tej rywalizacji, która zakończyła się wynikiem 3:2 na ich korzyść.

I tak oto dochodzimy do jutrzejszego starcia. Ciężko jest powiedzieć, kto ma większą szansę na zwycięstwo. Wiemy jednak, że śmiało będzie można nazwać jutrzejszych tryumfatorów najlepszą chińską drużyną w najnowszej historii regionu.

Początek transmisji na Twitchu i YouTubie jutro o 10:00.